Γενικά Ποσο κανει ενα lutino cockatiel;

xristos12

PB New Member
Εγγραφή
25 Απρ 2009
Μηνύματα
19
Πόλη
Θεσσαλονίκη
χαιρετω! τι κανετε!?
Η8ελα να ρωτησω ποσο κανει ενα loutino cockatiel και απο που μπορω να το βρω! α μου ειπαν σε ενα pet-shop οτι δεν μπορςισ να καταλαβεισ το φυλλο του παπαγαλου(loutino) με την πρωτη ματια! ισχυει κατι τετοιο ρε παιδια;
ευχαριστω!
 
Εχε λιγο υπομονη και ολο και καποιο μελος θα απαντησει.

Απο 45-50 ευρω περιπου κανει.Ψαξε σε ενα πετ σοπ και θα το βρεις ευκολα αυτο που ψαχνεις. Μπορεις να βρεις κι απο εκτροφεα.
 
λοιπον...η τιμη συνηθως παει αναλογα με την τιμη που πουλα το καθε πετ σοπ τα κοκατιλ.συνηθως στην τιμη που πουλα τα απλα πουλα και τα λουτινο δηλ απο 50-70... Τωρα αν το παρεισ απο εκτροφεα ταισμενο μπορει και 120... Και οχι μονο δεν βρισκεις το φυλο με την 1η ματια αλλα ουτε με τη 2η και την 3η... Μονο με dna και απο τον χαρακτηρα του πουλιου... Ποσο φωναζει; αν ειναι επιθετικο ποιο ειναι το κελαηδημα του κ τετοια
 
παιδια πηγα σε ενα pet-shop και μου το εδεινε 200 ευρω και την θωρησα εκσοφρενικη την τιμη αυτη!
 
εγω τορα το περιμενω... Μωρακι κοκατιλ... Τορα αρχισε να τρωει μονο του, απο αγγελια στο ιντερνετ το βρηκα κ η τιμη υπερβολικα χαμηλη! Κ κοντα στην περιοχη κ στο πετ σοπ εχει 40 ευρω! Απλα το λουτινο που ζητασ δεν καταλαβα πως ειναι τα κλασσικα τα κιτρινα κ τα γκρι. Αυτη εχει κ αλλα μικρα... Αν θες πεσ μου να σ πω πληροφοριεσ
 
θελω φιλε μου! Πες μου! Εγω μενω θεσαλλονικη! Θα περιμενω απαντηση σου!
ευχαριστω πολλυ εκ των προτερων!
 
loutino ειναι αφτο που ειναι σκετο ασπρο με λιγο κιτρινο στο κεφαλι και κοκκινα κλασικα μαγουλα😛 αλλα αμα ειναι και κανονικο(κιτρινο-γκρι) δεν εχω προβλημα κανενα!
 
"loutino ειναι αφτο που ειναι σκετο ασπρο με λιγο κιτρινο στο κεφαλι και κοκκινα κλασικα μαγουλα"

λουτινο δεν ειναι τα κατακιτρινα με κοκκινα μαγουλα...
 
Back
Top