Γενικά Ποσο κανει ενα Malinois;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης IrAkLaS
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

IrAkLaS

PB New Member
Εγγραφή
1 Οκτ 2009
Μηνύματα
42
Πόλη
Λεμεσός
θέλω να αγοράσω melionis άλλα δεν ξέρω ποσό κάνουν ξέρη καπιος να μου πει;
 
Οι τιμές στα malinois κυμαινονται πολύ φίλε μου. Μπορείς να βρείς ένα πουλί γύρω στα 40 ευρώ και μπορείς άνετα να ξεπεράσεις κατά πολύ τα 150 ευρώ. Στην πρώτη περίπτωση μιλάμε για ένα πουλί αβαθμολόγητο και στην δεύτερη για πουλί βαθμολογημένο. Ανάλογα με την βαθμολογία των πουλιών αλλάζει η τιμή. Π.Χ Αν ένα πουλί 96 β. το βρίσκεις 100 ευρώ, ένα πουλί 111 β. Θα κάνει 150 ευρώ και ένα 120 β. Πολύ ψηλότερα. Εννοείται ότι όλα τα τελευταία θα συνοδεύονται απ' τα απαραίτητα πιστοποιητικά συμμετοχής στους διαγωνισμούς με την αναλυτική βαθμολογία.
 
96 βαθμους
111 βαθμους
ειναι τα αποτελεσματα απο την βαθμολογια που εχει παρει το πουλι στην εκθεση.
 
ΝΕ ΑΡΣΕΝΙΚΌ ΠΟΣΌ ΚΑΝΊ;



ενο ο ενα κανονικο; Ποσο περίπου στοιχίζουν; Εχο μονο διασταβρομενα me melinois και θέλω να έχω και καθαροεμο
 
Στο μήνυμα #3 ο Τίμος αναφέρεται σε αρσενικά. Τα θηλυκά δεν κελαηδούν.
 
νε το ξέρω άλλα ποσό στοιχίζουν;
Συγνώμη, το έχεις διαβάσει το μήνυμα; Ολόκληρο τιμοκατάλογο σου έχει δώσει. Οι τιμές που αναγράφονται στο μήνυμα λένε κατά προσέγγιση το πόσο στοιχίζει ένα πουλί. Τι παραπάνω να σου πούμε;
 
  • Like
Αντιδράσεις: mgerom
το είδα άλλα δεν μπορώ να πάρω τόσο ακριβό πουλί είμαι μονό 13 χρονών δεν το βρισκισ πιο φτηνό;
 
Αυτές είναι οι τιμές που ισχύουν στο περίπου για τα συγκεκριμένα πουλιά. Μπορείς ίσως να βρεις και φθηνότερα και ακριβότερα από αυτές. Χρειάζεται αρκετό ψάξιμο και υπομονή μέχρι να βρεις αυτό που θέλεις στην τιμή που το θέλεις.
 
Κατοικείς μόνιμα στην Κύπρο;
Αν είσαι μόνιμος κάτοικος εκεί πρέπει να ρήξεις μια ματιά
στους τοπικούς συλλόγους.

"http://www.avicultural-society.com.cy/mambo/index.php?option=com_content&task=view&id=3&Itemid=3&lang=el_GR"
 
νέ μένω στην κυπρο μόνιμα άλλα δεν πολύ κυκλοφορούν melinois στα πετ σιοπ και έχω ψάξη πολύ τα μονό πού βρίσκω είναι διαταβροσι



νομίζω πως δε θα ευχαριστηθώ ένα ορεο κελάηδημά μέχρι να μεγαλώσω



τι λες εσύ Διμιτρι;
 
Κλικάρισε το λίνκ που σου έβαλα και ψάξτο.
Θα βρείς τρόπο να επικοινωνήσεις μαζί τους
και να σου υποδείξουν απο που μπορείς να αγοράσεις.
 
Back
Top