Φροντίδα Ποσο κοστιζει περιπου η αγορα ζευγαρωστρας;

steliosagk

PB New Member
Εγγραφή
28 Ιουν 2009
Μηνύματα
103
Πόλη
Θεσσαλονίκη
Καλησπερα...
Ποσο κοστιζει περιπου η αγορα ζευγαρωστρας;
Μπηκα σε 2-3 sites αλλα οσες βρηκα κοστιζαν πανω απο 100€. Ειναι οντως τοσο ακριβες;☹
 
Πρόσφατα που έψαχνα για ζευγαρώστρα, οι τιμές κυμαινονταν απο 18- 30 ευρω, ανάλογα την ποιότητα και την χώρα προέλευσης.

Τι είδους ζευγαρωστρα ήταν αυτή που κόστιζε τόσο ακριβά;
 
Thanks ρε Georgina... μου'χεις δωσει απαντηση σε ολες τις ερωτησεις μου σημερα!

Οι μονες που βρηκα και που ειχαν και τιμες, ηταν διοροφες. Γι'αυτο ηταν τοσο ακριβες. Αλλα εγω θελω εκεινες τις ορθογωνιες τις κλασικες, με το χωρισμα στη μεση. (αυτες που εννοεις κι εσυ με τα 18-30 €)
 
Ακόμα και οι τριόροφες ζευγαρώστες δεν αγγιζουν αυτην την τιμη...

Πάντως οι κλασσικες ζευγαρώστρες με το χώρισμα στην μεση εχουν την τιμή που σου έγραψα. Αν κανεις μια βολτα στα πετ σοπ είμαι σιγουρη οτι θα βρείς αυτο που ψαχνεις.
 
μαλλον εννοει τις "επαγγελματικες "κλειστου τυπου που υπαρχουν σε καποια e-shop
 
Steliosgk, στο κατάστημα που αναφέρει ο lizard εδώ: https://community.petbirds.gr/threads/Νεο-μαγαζι-με-πολυ-χαμηλες-τιμες.14916/
βρήκα ζευγαρώστρες (νομίζω είναι 60εκ) 2, 4 ή 6 ταϊστρών (€14, €15, €17 αντίστοιχα) κομπλέ (δηλ. 4 "κλαδάκια", 2 ποτίστρες, χώρισμα, 2 φαγιέρες για βιταμίνες - οι εσωτερικές δηλαδή - και 2, 4, ή 6 ταϊστρες).

Το κατάστημα έχει και μεγαλύτερες έτοιμες, επίσης κατασκευάζει και κατά παραγγελία (είναι βιοτεχνία), αλλά δε γνωρίζω τιμές. Στο τηλέφωνο ήταν πολύ εξυπηρετικοί, επομένως αν ζητάς κάτι ιδιαίτερο καλύτερα πάρε ένα τηλέφωνο να συνεννοηθείς.
 
Δημητρη ναι εχεις δικιο εκεινες τις επαγγελματικες εβλεπα τελικα!

gwt, πολυ καλες οι τιμες αυτες, αλλά εγω μενω θεσ/νικη... υπαρχει κι εδω αυτο το καταστημα;

Παντως με καλυψατε... εκεινο που ηθελα να μαθω ειναι περιπου ποσο κοστιζει. Τωρα 5€ πανω 5€ κατω δε χαθηκε κι ο κοσμος.

Σας ευχαριστω...
 
Τι αβλεψία εκ μέρους μου! Συγνώμη φίλε Steliosgk. :D

Οι άνθρωποι μου είπαν ότι προμηθεύουν κλουβιά σε καταστήματα (είναι κατασκευαστές), αλλά δεν ξέρω αν η χάρη τους έχει φτάσει μέχρι τη Θεσσαλονίκη. Αν σ' ενδιαφέρει, σίγουρα ένα τηλέφωνο θα έδινε μια απάντηση, αλλά είναι πιθανό η τιμή των €18 που ήδη βρήκες να είναι ήδη η καλύτερη λιανική.

Καλή επιτυχία!
 
Back
Top