Φροντίδα Ποσο κοστιζουν τα σταντ για παπαγαλους;

Άλκηστη

PB Member
Εγγραφή
21 Ιουν 2009
Μηνύματα
352
Πόλη
Αθήνα
Γεια σας,

θα ηθελα να μαθω ποσο
κοστιζουν τα σταντ για παπαγαλους,
σιγκεκριμενα για κοκατιλ ;
 

Συνημμένα

  • user1309_pic3966.webp
    user1309_pic3966.webp
    23,6 KB · Προβολές: 623
αυτο στη φωτο ειναι για κοκατιλ; ειναι και σταντ και για να κανουν γυμναστικη;
 
Συνηθως τα μεγαλα ειναι πολυ ακριβα, εγω βρηκα ενα απλο σταντ σε τιμη ευκαιριας (αν θυμαμαι καλα εκανε 90 ευρω τοτε). Με λιγη φαντασια κατασκευασα αυτο: Ενας παιχνιδοτοπος για τον Mario (Το βαζω διοτι μπορεις να παρεις καποιες ιδεες απ'αυτο)
 
αν ο μπαμπας σου ή καπποιος αλλος μπορει να σε βοηθισει κανοντας σου μια βαση απο τσιμεντο με αν σωλινα στη μεση... Μετα μπορεις να κοψεις ενα κλαδι απο ελια και να το σφηνωνεις στη στη βαση...
 
  • Like
Αντιδράσεις: Sissy
αν ο μπαμπας σου ή καπποιος αλλος μπορει να σε βοηθισει κανοντας σου μια βαση απο τσιμεντο με αν σωλινα στη μεση... Μετα μπορεις να κοψεις ενα κλαδι απο ελια και να το σφηνωνεις στη στη βαση... Οποτε θες...
Πολυ ωραια η ιδεα του Αγγελου! Καλυτερα προτιμησε ενα κλαδι ευκαλυπτου.
 
σιγουρα τα κλαδια ευκαλυπτου θα του αρεσουν ποιο πολυ! Μιας και θα ειναι ενα κομματι της αυστραλλιας!
αλλα εχουν λιγοτερες διακλαδωσεις, απ οτι η ελια... Αν βρεις ομως ενα καλο κλαδι ευκαλυπτου προτιμησε το!
 
καταπληκτικη ιδεα βεβαια ο μπαμπας εχει
το κακο συνιθειο οτι αμα του αναθεσεις κατι
μπορει και να το κανει ας πουμε και του χρονου
 
πριν λιγο πηγα σε ενα πετσοπ και ειδα ενα σταντ 165 ευρω και ηταν τεραστιο
και μου ειπε αυτη οτι ειναι για κοκατιλ ενω ειχε ενα χοντρο ταφ και ηταν
περιπου 1.30 σε υψος! Και πηγε και να με κοροιδεψουν αυτη οτι και καλα
ειναι για κοκατιλ ενω ηταν για πολυ μεγαλυτερους παπαγαλους
 
πριν λιγο πηγα σε ενα πετσοπ και ειδα ενα σταντ 165 ευρω και ηταν τεραστιο
και μου ειπε αυτη οτι ειναι για κοκατιλ ενω ειχε ενα χοντρο ταφ και ηταν
περιπου 1.30 σε υψος!
Και τι σημαίνει αυτό, ότι δεν κάνει και για cockatiel;
 
σημαινει οτι επειδη ειμαι 12 χρονων με βρηκαν μικρη και ειπαν αφου ενδιαφερεται να παρει ενα σταντ και αφου εχουμε μονο ενα σταντ ας της πουμε
οτι κανει και για κοκατιλ αυτο το τερας
 
  • Like
Αντιδράσεις: Sissy
φυσικα και κανει και για κοκατιλ, δεν σ ειπαν μην παρεις αλλο πιο μικρο αυτο ειναι τ καλλητερο σε ειπαν αυτο ειναι και για κοκατιλ
 
Αν το σταντ ειναι απλο γαι μεγαλους παπαγαλους, σας το λεω με σιγουρια οτι το κοκατιλ δεν θα καθεται ετσι κι αλλιως!
Τα κοκατιλ θελουν πολλα παιχνιδια, σκαλιτσες,τουνελ χρωματα και αυτο θα ειναι κατι σαν παρκακι...
 
Αν το σταντ ειναι απλο γαι μεγαλους παπαγαλους, σας το λεω με σιγουρια οτι το κοκατιλ δεν θα καθεται ετσι κι αλλιως!
Τα κοκατιλ θελουν πολλα παιχνιδια, σκαλιτσες,τουνελ χρωματα και αυτο θα ειναι κατι σαν παρκακι...
Εχεις δικιο Νικη, γι'αυτο εβαλα ενα παραδειγμα μετατροπης ενος τετοιου σταντ, για μικροσωμο παπαγαλακι οπως ο Μαριος πχ στο ποστ #7
 
Αυτοί ίσως σου έδειξαν αυτό το σταντ επειδή τους έχει ξεμείνει και ήθελαν να το πουλήσουν. Η αλήθεια είναι οτι δύσκολα πλέον βρίσκονται έτσι απλά 130 ευρώ. Άλλωστε ένα κοκατίλ μπορεί να περάσει μιά χαρά και σε μικρότερα (και φθηνότερα) σταντ. Εμένα πάντως για κοκατίλ μου αρέσουν περισσότερο εκείνα τα ξύλινα πάρκα!
 
αυτο ειπα και εγω! Γι' αυτο δεν το πειρα και αυριο το σαββατο θα παω στα πετ σιτι για να της παρω κατι αλλο πιο ωραιο και πιο φτηνο!
 
Back
Top