Φροντίδα Ποσο μεγαλο πρεπει να ειναι ενα κλουβι για sun conure;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης billpar
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Κανόνας δεν υπάρχει για το ελάχιστο κλουβί, όσο μεγαλύτερο τόσο το καλύτερο. Αν αναλογιστείς οτι το μήκος ενός sun είναι περίπου 30-35 εκατοστά τότε το κλουβί δεν θα πρέπει να είναι μικρότερο απο 40 εκατοστά. Ένα κλουβί 70χ50χ50 πιστεύω είναι ιδανικό, αλλά όσο μεγαλύτερο τόσο το καλύτερο και για σένα και για αυτό.
 
φιλε μου καλημερα! Οπως σου ειπε και ο φιλος πιο πανω, οσο πιο μεγαλο τοσο πιο καλα και για εσενα αλλα
πιο πολυ και για τα sun connure!
 
Πρέπει επίσης να εξεταστεί η απόσταση μεταξύ των μπάρ κλουβί. Μου αρέσει κλωβό που έχει μπάρες των κενών με περίπου 2 εκατοστά. Ευρύτερη απόσταση μπορεί να είναι επικίνδυνο για τα μικρά πουλιά.
 
Πάνω κάτω το ίδιο... Είναι γύρω στα 23-25 εκατοστά, πιο μικρόσωμος από το conure!
 
μα. Γιατί δε κατασταλάζεις πρώτα και μετα ρωτάς;
δηλαδή, εμένα μου δίνεις την εντύπωση οτι κοροιδεύεις όσους ασχολούνται μαζί σου με τις ερωτήσεις σου!
... Και αν οι άλλοι είναι ευγενείς και μπράβο τους, εγω... Δε μπορώ, μιλάω...
βρε καλό μου, εδώ είμαστε για να μάθουμε,υπάρχουν θέματα που καλύπτουν όλες τις απορίες σου... Τι διαβάζεις πια;
διάβασε, καταστάλαξε, μη γεμίζεις άσκοπα και άκαιρα ποστς και όταν αποφασίσεις, μάζεψε τις ερωτήσεις σου και τότε γράψε, να σου απαντήσει όποιος ξέρει...
συγγνώμη, πάλι αγενής θα φανώ στους φίλους συμφορουμίτες...
 
Ενδιαφερομαι για αγορα παπαγαλου ρωταω για να μαθω και οχι για να περασει η ωρα οπως εσυ πιστευεις νομιζω οτι το φορουμ ειναι για συμβουλες αλλα και για αλλα θεματα αμα ηξερα δεν θα ρωταγα. Εσυ δεν φαινεσαι αγενης εισαι, αλλα αντιθετα απο εσενα δεν μιλαω.
ευχαριστω το φορουμ για τις συμβουλες
 
Back
Top