Αναπαραγωγή Ποτε είναι η περιοδος αναπαραγωγής των καναρινιών;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης descrok
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

descrok

PB New Member
Εγγραφή
4 Αυγ 2014
Μηνύματα
204
Πόλη
Θεσσαλονίκη
ποτε ειναι η καταληλη περιοδος αναπαραγογης και αληθευη οτι αν ειναι μες στο σπιτι μπορουν να ζευγαρωσουν σεπτεμβρη;
 
Την ανοιξη. Οχι μην το προσπαθησεις για σεπτεμβρη γιατι ειναι εξαντλημενα απο την πτεροροια.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Stfns
το λεω επειδη ενας φιλος μου εκτροφες μου ειπαι να τα βαλω τα χριστουγενννα

επεισης το καναρηνι μου δεν εμφανησε καθολου πτεροροια
 
το λεω επειδη ενας φιλος μου εκτροφες μου ειπαι να τα βαλω τα χριστουγενννα
Χρειάζονται να περάσουν "χειμώνα" πριν βρεθούν σε αναπαραγωγή.. και χρειάζονται και σωστές συνθήκες για να μπορέσουν να αναπαραχθούν... Ακόμη και έτσι θα είναι έτοιμα τους τελευταίους όμως μήνες του χειμώνα κι όχι τον Δεκέμβρη.
επεισης το καναρηνι μου δεν εμφανησε καθολου πτεροροια
Αν δεν έκανε πτερόρροια... Θα κάνει.
Αν βάλεις αυτό το πουλί για αναπαραγωγή τα Χριστούγεννα πολύ πιθανό η προσπάθειά σου να αποτύχει... Δεν υπάρχει περίπτωση τότε να είναι έτοιμο.
 
Ο φιλος σου σορρυ που στο λεω αλλα δεν εχει το θεο του να τα βαλει χριστουγεννιατικα.. εσυ εχεις δει ποτε πουλια να εχουν αναπαραγωγικη διαθεση μεσα στην καρδια του χειμωνα;
 
οταν εχουμε καποια πουλακια στην κατοχη μας προσπαθουμε οσο μπορουμε να αναπαραγουμε τη φυση (τροφες βιταμινες κλπ) γιατι τα εχουμε σε αιχμαλωσια γιατι να αναιρουμε τη φυση οταν μιλαμε για αναπαραγωγη;
 
φιλε desroc
οι παραπανωπου σου απαντησαν ειναι οτι καλυτερο απο γνωσεις εδω μεσα στο φορουμ και οχι μονο...
τις ιδιες αποριες ειχα και εγω και εφτασα στο σημειο να παρω και ζευγαρωστρα(με ολα τα αξεσουαρ...) και θυληκια καναρα..
η καταλληλη εποχη ειναι την ανοιξη ή απο φεβρουαριο και μετα... Τελος δεν υπαρχει αλλη εποχη
απο εκει και περα δεν σημαινει πως αν προσπαθησεις και αλλες εποχες δεν θα παρεις πουλακια..
ΑΛΛΑ
μπορεις να παρεις υποσυνθηκες...
σε εσωτερικο χωρο με λαμπες και και και...
εκτος αυτο μπορεις και το καλοκαιρι και το χειμωνα (θα τα κουρασεις και θα τα ταλαιπωρησεις απιστευτα)
ΑΛΛΑ
εχουμε πουλακια οχι μηχανες που γεννανε αυγα...
επισης τα μεγαλυτερα ποσοστα επιτυχιας θα τα εχεις την ανοιξη
ολα αυτα στα λεω απο διαβασμα εδω μεσα...
οι παραπανω ειναι ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΕΣ,
 
ευχαριστο παιδια για ολες της πληροφοριες σε αυτό θεμα με βοηθηστε παρα πολύ την ανοιξη θα τα βαλω το επιασα και παλι ευχαριστο
 
  • Like
Αντιδράσεις: Myra
Back
Top