Ασθένειες Ποτε θα αρχισει το κελαηδημα ξανα;

dmpatanis

PB New Member
Εγγραφή
14 Οκτ 2008
Μηνύματα
43
Πόλη
Βόλος
Παιδια θελω να με βοηθησεται γιατι εχω πανικοβληθει.
Εχω ενα καναρινι και απο τις αρχες του καλοκαιριου που αρχισε και η πτερορια δεν εχει ξανακελαιδισει.
Εινα σαν να μην υπαρχει. Μονο οταν παω κοντα του και του μιλω μονο τoτε κανει καποια τιτιβισματα. Οταν φευγω τιποτα.
Λετε να ανυσιχω;
Πριν το καλοκαιρι το καναρινη μου το ειχα βαλει στο =youtube]
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
.

Τι να κανω να περιμενω και αλλο;
 
Έχει σταματήσει να ρίχνει φτερά; Το έχεις έξω μονίμως ή του αλλάζεις θέσεις; Πώς είναι κατά τα άλλα η κατάσταση του γενικότερα; Είναι δραστήριο, φουσκώνει, τρώει κανονικά;
 
Καλησπέρα, εγω φίλε μου πιστεύω οτι πιθανόν να είναι απο την πτερόρροια που δεν έχει τελειώσει ακόμα. Συμβαίνει και σε μένα άλλα να αρχίζουν νωρίτερα και άλλα λίγο αργότερα το κελάηδισμα. Πτερόροια να ξέρεις, κάποιες φορές μπορεί να τραβήξει και μέχρι του Αγ. Δημητρίου. Πρόσεχε αν τρώει καλά και σωστά και μην ανησυχείς θα αρχήσει ξανά.
 
Καλησπέρα παιδιά και απο εμένα! Και το δικο μου καναρινάκι εχει σταματησει να κελαηδάει απο τα μέσα του καλοκαιριού! Είμαι να σκάσω τόσες μέρες. Μόνο όταν πάω κοντά του κάνει κάποια σφιριγματάκια! Τα φτεράκια του πέφτουν εδώ και μέρες! Τρώει κανονικά όμως, και πίνει και νερο όπως πάντα.
Ελπίζω κάποια στιγμή να κελαηδήσει πάλι γιατι όπως σας είπα είμαι να σκάσω!
 
Τα φτεράκια του πέφτουν εδώ και μέρες! Τρώει κανονικά όμως, και πίνει και νερο όπως πάντα.
Μόλις σταματήσουν να πέφτουν, θα ξεκινήσει και πάλι κανονικά. Καλόν είναι να έχεις για αυτή την περίοδο αλλά και γενικώς υπόψη μερικές πληροφορίες, όπως…

Διαχείριση της Πτερόρροιας
Φροντίδα των πουλιών και συνθήκες περιβάλλοντος
Η Διατροφή και η συμβολή της στην καλή υγεία των πουλιών
 
δεν χρειαζετε να αγχωνεστε ρε παιδια ολα θα θιαξουν στην ωρα τους πρεπει να ξερετε οτι σε αυτα παιζει ρολο και ο καιρος εαν δηλαδη δεν στρωσει και ενοω να κρυωσει και να μηνει κρυος οχι οπως ειναι τωρα μην περιμενεται πολλα πολλα κελαιδισματα
 
Back
Top