Αναπαραγωγή Ποτε σταματουν τα θηλυκά να γεννούν;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης 8520
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

8520

PB Member
Εγγραφή
25 Απρ 2008
Μηνύματα
673
Πόλη
Σέρρες
έχω ενα θηλυκό 3 ετών το οποίο γέννησε τισ 2 προηγούμενες χρονιές αλλα φέτος επι 2 μηνεσ φτιαχνει φωλια. εδω και 2 ημερεσ αρχισε να την κλωσσαει αδεια.
 
με το ιδιο αρσενικο που το ειχες στις αλλες χρονιες την εχεις;
 
απλα ρωταω μηπως και αλλαξες αρσενικο και δεν ειναι ενταξει ο καινουργιος.η διατροφη και η προετοιμασια που εκανες ειναι η ιδια με τα προηγουμενα χρονια;
ασβεστιο παιρνει η καναρα;
 
απλα ρωταω μηπως και αλλαξες αρσενικο και δεν ειναι ενταξει ο καινουργιος.η διατροφη και η προετοιμασια που εκανες ειναι η ιδια με τα προηγουμενα χρονια;
ασβεστιο παιρνει η καναρα;
ΑΚΡΙΒΩΣ Η ΙΔΙΑ. και αυτο ειναι το ποιό περίεργο. αν αλλαζα κάτι θα έριχνα το σφάλμα σε μένα, ομως κανω ακριβώς τα ίδια.
 
Εαν ειναι περισσοτερο απο 3 χρονων παιζει;
Ασβεστιο, αυγο εχεις βαλει;
Τις 2 προηγουμενες χρονιες ποσες φορες εκανε αυγα-φωλια; Ποτε ηταν η τελευταια της γεννα
 
κι εμενα δημητρη μου φαινεται πολυ περιεργο αυτο. Δε ξερω τι να σου πω. Περιμενε μερικες μερες μηπως φτιαξουν τα πραγματα.
 
Εαν ειναι περισσοτερο απο 3 χρονων παιζει;
Ασβεστιο, αυγο εχεις βαλει;
Τις 2 προηγουμενες χρονιες ποσες φορες εκανε αυγα-φωλια; Ποτε ηταν η τελευταια της γεννα
την πρώτη χρονιά γέννησε 3φορές(4αυγα τηην πρώτη φορά,5αυγα την δευτερη φορά,5αυγα την τρίτη φορά) την δεύτερη χρονια γέννησε 6 φορές(την πρώτη φορά 4 αυγα τισ αλλεσ απο 3 εκτοσ απο την τελευτέα που έκανε 2)φυσικά την αφισα να κλωσσαει της 3 πρώτες φορες τισ αλλες της επερνα τα αυγά.
οσο αναφορά το ασβέστιο είναι ένα συμπλήρωμα που δίνω συνέχεια στα θηληκά.
 
τη τελευταια χρονια δηλαδη η καναρα σου εκανε 6 γενες;
 
μηπως φταιει αυτο βρε δημητρη;6 γεννες ειναι παρα πολλες νομιζω. Εγω 1 φορα περυσι αφησα 1 καναρα 4 γεννες και ηταν παρα πολυ εξαντλημενη μετα. Ειδικα οταν περασε και την πτερορροια.
 
Back
Top