Γενικά Που θα βρω μια λεκάνη με συρτάρι ζευγαρώστρας;

Giorgos keratea

PB New Member
Εγγραφή
16 Μαρ 2015
Μηνύματα
91
Πόλη
Κερατέα
Εδώ κ αρκετό καιρό προσπαθώ να βρω λεκάνη για την ζευγαρώστρα μου πλαστική με συρτάρι καθαρισμού. Η ζευγαρώστρα μου είναι της Donald αλλά δεν θέλω την κλασσική της λεκάνη διότι θα πρέπει να μετακινώ την κλούβα για τον απαραιτιτο καθαρισμό κάτι το οποίο δεν είναι επιθυμητό. Γνωριζει κάποιος πέρα από τις γνωστές εταιρίες κάποια άλλη ώστε να μπορέσω να βρω μια λεκάνη με συρτάρι; Οι διαστάσεις του κλουβιού είναι 59,5 χ 26,5. Ευχαριστω!
 
Γιώργο, μια καινούργια ζευγαρώστρα στοιχίζει γύρω στα 20 ευρώ, σκέτες λεκάνες δεν πουλάει κανείς στα πετ σόπς... Και δεν χρειάζεται να μετακινηθεί όλη.Μένει με τη σχάρα και πλένεις τη λεκάνη.
 
Εσχάτη λύση το ξέρω ότι είναι αυτή. Το θέμα είναι ότι την πήρα πριν 2 χρονια κ δεν την έχω χρησιμοποιήσει καθόλου. Οσο για τον καθαρισμό θέλω με συρτάρι γτ θα τοποθετηθεί επάνω σε ράφι και οχι στον τοιχο άρα θα πρέπει να το ανασηκώνω.
 
Δεν χρειάζεται να το ανασηκώνεις. Βγάζεις τη λεκάνη από τα ''άγκιστρα'' που τη συγκρατούν και την επανατοποθετείς πλυμμένη.. Και πλένεται πολύ καλύτερα απ'ότι αν έβγαινε σκέτο το συρτάρι.

Λεκάνες υπάρχουν πάντως, αλλά δεν ξέρω αν ταιριάζουν στη δική σου. Φυσικά δεν έχουν συρτάρι.
ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΑ ΚΛΟΥΒΙΩΝ - ΛΕΚΑΝΕΣ - klouvi.gr
 
Εδώ κ αρκετό καιρό προσπαθώ να βρω λεκάνη για την ζευγαρώστρα μου πλαστική με συρτάρι καθαρισμού. Η ζευγαρώστρα μου είναι της Donald αλλά δεν θέλω την κλασσική της λεκάνη διότι θα πρέπει να μετακινώ την κλούβα για τον απαραιτιτο καθαρισμό κάτι το οποίο δεν είναι επιθυμητό. Γνωριζει κάποιος πέρα από τις γνωστές εταιρίες κάποια άλλη ώστε να μπορέσω να βρω μια λεκάνη με συρτάρι; Οι διαστάσεις του κλουβιού είναι 59,5 χ 26,5. Ευχαριστω!
Πρόσφατα γνωστός αγόρασε απλό πάτο ζευγαρώστρας (απλό) για κλουβί αν δεν κάνω λάθος donald εννιά ευρώ...
Αν αυτή που ζητάς δεν τη βρεις έστω και τόσα να όχι με λιγότερα.. Δε νομίζω πως σε συμφέρει...
Εσύ αποφασίζεις
 
Μπορεί να βρει. Έχει και η κλουβοτεχνική.
klouvotechniki.gr/component/virtuemart/3-ptina/69-antallaktika
 
Τα έχω διάβαση όλα. Η κλουβοτεχνικη πάντως θα μπορούσε να έβαζε κ καμία φωτο και διαστάσεις γιατί έτσι όπως το έχει στο site είναι σαν να ψάχνεις στα κουτουρου.Βέβαια έχω σκεφτεί να φτιάξω κ ένα στυλ μποξ-λεκάνης με συρτάρι από ξύλο αλλά θα πάρει χρόνο. Ευχαριστώ πάντως όλους για την βοήθεια σας.
 
Τα έχω διάβαση όλα. Η κλουβοτεχνικη πάντως θα μπορούσε να έβαζε κ καμία φωτο και διαστάσεις γιατί έτσι όπως το έχει στο site είναι σαν να ψάχνεις στα κουτουρου.Βέβαια έχω σκεφτεί να φτιάξω κ ένα στυλ μποξ-λεκάνης με συρτάρι από ξύλο αλλά θα πάρει χρόνο. Ευχαριστώ πάντως όλους για την βοήθεια σας.
Δεν ξέρω πόσο πρακτικό μπορεί να είναι και πόσο λειτουργικό.
Να λάβεις υπόψη σου το βάρος και την δυνατότητα απορρόφησης υγρών του ξύλου
 
Back
Top