Φροντίδα Που θα βρω προστατευτικά εξωτερικοί χώρου;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης fanirag
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

fanirag

PB New Member
Εγγραφή
25 Απρ 2016
Μηνύματα
51
Πόλη
Αθήνα
που θα βρω να παραγγειλω για ενα κλουβι 40αρι; για κρεμασμα απο τοιχο αλλα και επιτραπεζιο
 
που θα βρω να παραγγειλω για ενα κλουβι 40αρι; για κρεμασμα απο τοιχο αλλα και επιτραπεζιο

Δες και αυτό αν θες, είναι αρκετά μεγάλο και μπορείς να πληρώσεις με αντικαταβολή λίγο άσχετο αλλά εμένα θα με βόλευε :D
ή και εδώ birdmarket.gr/-Προστατευτικό- Κλουβιού- Για - Εξωτερικούς -Χώρους
 
Αν δε θέλεις ή δεν μπορείς να φτιάξεις εσύ προστατευτικό τότε μπορείς να ρίξεις μια ματιά εδώ...
μπραβο! αυτο μου κανει αλλα επειδη το κλοουβι του Τσικο ειναι υψος 42π, πλατος 40π και βαθος 30π δε νομιζεις οτι ειναι καλυτερα να εχει περιθωριο 10π γυρω γυρω για περισσοτερη ασφαλεια, οποτε να κανω παραγγελια τηλεφωνικα και να μου το στειλουν με αντικαταβολη οπως ειπες, βολευει και η τιμη λογικη

ναι, ευχαριστω πολυ! Θα το παραγγειλω αμεσα
και θα μπορω τη νυχτα να το μεταφερω μεσα ευκολα γιατι δεν ειναι μια μονιμη βαρια κατασκευη... Τελεια!


 
Λοιπόν Φανή ας τα πάρουμε από την αρχή. Το προστατευτικο αυτό μπορείς να το παραγγείλεις σε οτιδήποτε διαστάσεις θέλεις εσύ. Σου προτείνω να μετρήσεις το κλουβι και να προσθέσεις 10εκ. σε κάθε πλευρά. Μπορείς να κάνεις την παραγγελία σου σε κατάστημα pet shop που συνεργάζεται με την κλουβοτεχνικη. Μόλις τους δώσεις διαστάσεις το κατάστημα θα επικοινώνησει με κλουβοτεχνικη και θα σου δώσει τιμή. Η παραλαβή γίνεται σε πολύ λίγες ημέρες. Ρίξε μια ματιά σε αυτό το θέμα
https://community.petbirds.gr/threads/Θα-είναι-ασφαλής-ο-Άδωνις.27026/
και θα μπορω τη νυχτα να το μεταφερω μεσα ευκολα γιατι δεν ειναι μια μονιμη βαρια κατασκευη... Τελεια!
Το μέσα -έξω, η αλλαγή θερμοκρασίας δεν κάνει καλό στα πουλάκια μας. Θα σου πρότεινα να το έχεις μόνιμα έξω. Θα συνηθίσει σιγά σιγά και το χειμώνα δε θα χεις πρόβλημα.
 
Παναγιωτα μου, ετσι κι αλλιως εξω τη νυχτα πεφτει 10c βαθμους πανω κατω ή και περισσοτερο τα τελευταια χρονια που η αποκλιση ημερησιας και νυχτερινης θερμοκρασιας τεινει σε τροπικη. Λεω λοιπον, οπως κανει πολυς κοσμος, την ημερα εξω και το βραδυ μεσα σε ησυχο και σκιερο χωρο...
 
Παναγιωτα μου, ετσι κι αλλιως εξω τη νυχτα πεφτει 10c βαθμους πανω κατω ή και περισσοτερο τα τελευταια χρονια που η αποκλιση ημερησιας και νυχτερινης θερμοκρασιας τεινει σε τροπικη. Λεω λοιπον, οπως κανει πολυς κοσμος, την ημερα εξω και το βραδυ μεσα σε ησυχο και σκιερο χωρο...
Δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα με το κρύο, ακόμα και στα χιόνια Φανή. Τα ρεύματα αέρα και το μέσα έξω δημιουργούν προβλήματα. Τόσα χρόνια όλα τα καναρίνια μου τα έχω στο μπαλκόνι και μέχρι σήμερα δεν είχα θέματα λόγω κρύου.
 
Δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα με το κρύο, ακόμα και στα χιόνια Φανή. Τα ρεύματα αέρα και το μέσα έξω δημιουργούν προβλήματα. Τόσα χρόνια όλα τα καναρίνια μου τα έχω στο μπαλκόνι και μέχρι σήμερα δεν είχα θέματα λόγω κρύου.
δεν εχω ρευματα μεσα στο σπιτι γιατι δεν αντεχω ουτε εγω κι ουτε υπαρχουν διαμπερεις χωροι για να δημιουργηθουν, στο μπαλκονι μου υπαρχουν ρευματα απο τον αερα... Θα το βγαλω ωστοσο μολις παρω το προφυλακτικο και μετα το καλοκαιρι ελπιζω κι ευχομαι να εχει εγκλιματιστει οποτε βλεπουμε... Ευχαριστώ Παναγιωτα
 
Back
Top