Διατροφή Που θα βρω συσκευασμένους σπόρους chia;

Εγγραφή
26 Νοε 2018
Μηνύματα
803
Καλησπέρα.. Ήθελα να σας ρωτήσω κάτι σε σχέση με τους σπόρους chia.. Πήγα στο Pet Shop μου και βρήκα αλλά είχανε χύμα.. Πήρα λίγο για να δω αν θα του άρεσε και ειδα πως τρελενεται.. Πήγα σε 5 πετ σοπ εδώ κοντά (Ηλιούπολη) και κανένα δεν είχε συσκευασμένο από εταιρία.. Επίσης δεν είχαν και τίποτα άλλο συσκευασμένο όπως γαιδουροαγκαθο κια άλλους πολλούς σπόρους.. Τα είχαν μόνο σε χύμα. Οπότε ηθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιος που να αγοράζει τέτοιους σπόρους συσκευασμένους από ποιο πετ σοπ αλλά και αν υπάρχει πρόβλημα να του δίνω χύμα.
Ευχαριστώ
 
Σε κατάστημα με βιολογία θα βρεις τέτοιος σπόρους Μιχάλη.
Όταν Λέτε με βιολογια;
[automerge]1565283084[/automerge]
Επίσης μου είπαν πως το κιλό σε συσκευασία έχει 30€ ενώ χύμα το κιλό 10€
 
Μιχάλη, καλύτερα να αγοράζετε σπόρους έξτρα από μαγαζιά με βιολογικά...
Από τέτοια μαγαζιά ψωνίζω κι εγώ...
Οι χύμα τροφές δεν είναι καλές... Μαζεύουν σκόνες και χίλια δυο... Όπου δημιουργούν προβλήματα μετά στα πουλιά μας...
Εγώ συγκεκριμένα ψωνίζω από δω... https://www.bathoskipos.gr/
 
Επίσης μου είπαν πως το κιλό σε συσκευασία έχει 30€ ενώ χύμα το κιλό 10€
Σε καταστήματα με βιολογικά πουλάνε μικρά σακουλάκια με αυτούς τους σπόρους. Το να πάρεις 1 κιλό σπόρους για ένα πουλί το θεωρώ τουλάχιστον υπερβολή. Θα τους βρεις σε σχετικά μικρές τιμές 4-5 € το πολύ.
 
Πότε πρόλαβες και το διάβασες βρε; 😛
Βιολογικά ήθελα να γράψω, το διόρθωσα.
Είμαι γρήγορος 😂. Ναι πχ ένα τέτοιο κατάστημα που υπάρχει; και αυτό είναι χύμα ή είναι πχ σε διαφανή σακούλα;
[automerge]1565283611[/automerge]
Σε καταστήματα με βιολογικά πουλάνε μικρά σακουλάκια με αυτούς τους σπόρους. Το να πάρεις 1 κιλό σπόρους για ένα πουλί το θεωρώ τουλάχιστον υπερβολή. Θα τους βρεις σε σχετικά μικρές τιμές 4-5 € το πολύ.
Ναι καλέ δεν παίρνω ένα κιλό 250 γραμμάρια
 
Κία έχω πάρει μικρή συσκευασία βιολογική στο Σκλαβενίτη...
Στα ράφια με τα όσπρια τα έχουν... Κία, κινόα, κεχρί, αμάρανθο και δε συμμαζεύεται...
κινοα, αμαρανθο και chia έχει ο Βασιλόπουλος; δηλαδή συγνώμη ότι αγοράζουμε για εμάς δίνουμε και στους παπαγάλους ή διαφορετικά ς
[automerge]1565284820[/automerge]
Δηλαδή εγώ όπου πάω να ζητήσω ότι σπόρους θέλω για παπαγάλους ή για ανθρώπους 😂
 
Θα ζητήσεις απλώς τους σπόρους που θέλεις...
Δεν ειναι αυτά μαγαζιά για ζώα και πτηνά...
Κάνουν; δηλαδή μπορώ να περνώ πχ και από σούπερ μάρκετ σπόρους που μπορώ να τους βρω σε πετ σοπ; άρα μπορούν να φάνε ότι αγοράζουμε και εμείς για εμάς εννοώ σαν σπόρους και τέτοια; Συγνώμη για την πολλές ερωτήσεις
 
Στα βιολογικά δεν μπορείς να βρεις από όλους τους σπόρους που επιτρέπονται να φάνε... Αλλά στα πετ σοπ...
Εγώ ας πούμε αγοράζω από τα βιολογικά ελάχιστα έξτρα σπόρια γιατί δεν θέλω να τρώνε χύμα σπόρους κτλ...
 
Στα βιολογικά δεν μπορείς να βρεις από όλους τους σπόρους που επιτρέπονται να φάνε... Αλλά στα πετ σοπ...
Εγώ ας πούμε αγοράζω από τα βιολογικά ελάχιστα έξτρα σπόρια γιατί δεν θέλω να τρώνε χύμα σπόρους κτλ...
Άρα πχ εμένα τι μου προτείνετε να πάρω... Επίσης δίπλα από το σπίτι μου έχει ένα βιολογικό
 
Άρα πχ εμένα τι μου προτείνετε να πάρω... Επίσης δίπλα από το σπίτι μου έχει ένα βιολογικό
Πήγαινε εκεί(στα βιολογικά) και πες: "καλησπέρα, μήπως έχετε σπόρους κια;" αν ναι τους παίρνεις αν όχι πας σε άλλο μαγαζί.
 
Πήγαινε εκεί(στα βιολογικά) και πες: "καλησπέρα, μήπως έχετε σπόρους κια;" αν ναι τους παίρνεις αν όχι πας σε άλλο μαγαζί.
Ναι οκ κατάλαβα.. Να ρωτήσω κάνει να του πάρει γαιδουροαγγαθο;
 
Ωραία τέλεια. Να ρωτήσω αυτά μπορώ να τα βάλω όλα μαζί στο ίδιο μπολάκι (αυγοτροφή) ή όχι;
Φυσικά και μπορείς, σπόροι είναι. Μπορείς να τους ανακατέβεις και να τους δίνεις μια φορά την εβδομάδα.
 
Back
Top