Γενικά Που μπορω να βρω εκτροφεις καναρινιων η καρδερινοκαναρων;

Νικολας Β.

PB New Member
Εγγραφή
2 Δεκ 2015
Μηνύματα
4
Πόλη
Πειραιάς
Γεια σας και συγνωμη αν γραφω σε λαθος ενοτητα, αλλα εχω ενα σημαντικο θεμα. Το καρδινοκαναρο του παππου μου το εφαγε γερακι, οσο ηταν στο κλουβι του, εξω στο μπαλκονι στο χωριο και ψαχνουμε για καινουριο. Θα ηθελα να μου πειτε που μπορω να βρω καποιον εκτροφεα καναρινιων-καρδερινοκαναρων, εντος Αττικης.

Ευχαριστω.
 
Και να προσθεσω οτι μολις με τ καλο παρεις αυτο που θες να φροντισεις εκει που θα τ εχετε να ειναι προστατευμενο απο τα αρπακτικα.
 
Πηραμε την εκδικηση, πανε τα γερακια...
Ποτε δεν το καταλαβα αυτο. Εφοσον προσφερετε μεζε στο κλουβι λογικο ειναι να το φανε. Ειναι η φυσικη ροη της φυσης. Δεν καταλαβαινω γιατι να εκδικηθειτε εφοσον προκειται για δικη σας αμελεια.
 
Ποτε δεν το καταλαβα αυτο. Εφοσον προσφερετε μεζε στο κλουβι λογικο ειναι να το φανε. Ειναι η φυσικη ροη της φυσης. Δεν καταλαβαινω γιατι να εκδικηθειτε εφοσον προκειται για δικη σας αμελεια.
και φαντάσου για ένα πουλί ! Εγω που κάθε χρόνο χάνω περιστέρια απο γεράκια στην προπόνηση τι έπρεπε να κάνω δηλαδή !?!?
 
Λάθος λογική αλλά ο παππούς δεν αλλάζει πια. Ο εγγονός όμως πρέπει να σκεφτεί καλά και να καταλάβει πως δεν φταίει το αρπακτικό που θέλει να φάει και του έχεις στρώσει το τραπέζι εσύ αλλά εσύ που έχεις απροστάτευτο το πουλάκι για το οποίο είσαι υπεύθυνος.
Τα παθήματα να γίνονται μαθήματα όχι να εκτονώνουμε τον στιγμιαίο θυμό μας με λάθος τρόπους.
 
Back
Top