Γενικά Που μπορω να βρω θηλυκο Καρποντακο;

βαγια

PB New Member
Εγγραφή
10 Μαρ 2009
Μηνύματα
3
Πόλη
Αθήνα
ασχολουμε με καναρια και αγριοπουλα εδω και μια εβδομαδα μου εφερε ενας φιλος ενα καρποντακο μου αρεσει πολυ το πουλι γνωριζει καποιος που μπορω να βρω θυληκο
 
Καλησπέρα Βάγια και καλώς ήρθες στην παρέα μας! Δυστυχώς εγώ δεν μπορώ να σε βοηθήσω! Να είσαι σίγουρη οτι τα παιδιά εδώ θα σου λύσουν όλες τις απορίες!
 
Καλησπερα Βαγια, καλως ηρθες και καλη διαμονη! Καρποντακους στην Ελλαδα λιγοι εκτροφεις βγαζουν. Οσο για τα πετ σοπ λιγο δυσκολο να βρεις, γιατι οταν εχουν γινονται αναρπαστοι. Θα μπορουσα να βρω διευθηνσεις τους και να σου στειλω, ομως αυτη την περιοδο ειναι δυσκολο να διαθετουν και μαλιστα πουλια για να ζευγαρωσουν εφετος.Αν περιμενες λιγο; Αν ομως επιμενεις εγω να το κανω. Ο καρποντακος ειναι ομορφο, ευκολο στο ζευγαρωμα, κυριως με καναρα και εχει πολυ δυνατη και μελωδικη φωνη.Αλλοι τον γνωριζουν με το ονομα Μεξικανος! Να τον χαιρεσαι λοιπον και ευχομαι να βρεθει γρηγορα το ταιρι του!
 
Εξωτερικη εκτροφη κανεις Βαγια η εσωτερικη; Αν ειναι το πρωτο ειναι νωρις ακομη, εχε υπομονη και ολα θα πανε καλα! Αν ειναι το δευτερο ισως θα επρεπε να το ψαχνεις...
 
εμεις οι μπαλκονατοι πρεπει να κανουμε υπομονη οκαιρος μας τα χαλασε λιγο μπορα ειναι θα περασει
 
Back
Top