Που μπορώ να βρω ελατήρια για τις πόρτες;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης billdere
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

billdere

PB Member
Εγγραφή
6 Απρ 2014
Μηνύματα
1.623
Πόλη
Άγιοι Ανάργυροι
Παιδιά, που μπορώ να βρω ελατήρια για τις πόρτες;
Τα θέλω για την κλούβα..ΕΛΑΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΠΟΡΤΕΣ ΚΛΟΥΒΙΩΝ
Το καταστημα αυτο ειναι απο την Κρητη.. Παιζει καποιο τετοιο καταστημα στην αθηνα;
 
Εχω δοκιμασει τετοια ελατηρια, αλλα δεν κανουν δουλεια γιατι ειναι για εργαλεια και ειναι σκληρα στο τεντωμα τους.. Πρεπει να το κανω με πενσα..

Λογικά μπορεί να σου τα στείλει... Δε σε καλύπτει έτσι;
Οχι Κυριε Γιαννη.. Εχει 7 ευρω μεταφορικα με αντικαταβολη και 5 για καταθεση σε τραπεζα.
 
Εχει σημασια πως τα προσαρτεις στην κλουβα. Αν δεν τα τεντωσεις παρα πολυ, και σκληρα να ειναι θα κανουν δουλεια. Και μην ξεχνας οτι χαλαρωνουν μετα απο χρηση..
 
Εχει σημασια πως τα προσαρτεις στην κλουβα. Αν δεν τα τεντωσεις παρα πολυ, και σκληρα να ειναι θα κανουν δουλεια. Και μην ξεχνας οτι χαλαρωνουν μετα απο χρηση..

Το ξερω.. Αλλα εγω τα βαζω οριζοντια στην πορτα. Για να την καλυπτει ολη.
 
Γιατι να μην βαλεις στα πλαινα της πορτας ισαριθμα ελατηρια;
 
Τα μόνα ελατήρια πόρτας που γνωρίζω... Τα έχω βάλει και στις πόρτες από τις κλούβες πτήσεις είναι αυτά εδώ ... σου κάνουν;

Καλη πατεντα.. Θα μπορει να κραταει ομως μεγαλη πορτα;

Γιατι να μην βαλεις στα πλαινα της πορτας ισαριθμα ελατηρια;

Ετσι το εχω τωρα αλλα με καραβισιο σκηνη με λαστιχο του ποντου με 2 γατζακια.. Και δεν βολευει. Γι'αυτο ψαχνω τα γατζακια
 
Καλη πατεντα.. Θα μπορει να κραταει ομως μεγαλη πορτα;
Εγώ γι' αυτό το λόγο έχω δυο τρία σε κάθε πόρτα...
Εναλλακτικά δοκίμασε κι εδώ ebay.com/itm/10-Cage-Spring-Door-Latches-great-for-rabbit-quail-chicken-cages-/161690428350
 
Στα ελατηρια που εχει γατζο μονο η μια πλευρα, βαζει τη σταθερη τους πλευρα στην πορτα και με το γατζο τα ασφαλιζεις. Δεν καταλαβαινω γιατι δεν δουλευει.. Ισως να μην το περιγραφω και σωστα βεβαια.
 
Στα ελατηρια που εχει γατζο μονο η μια πλευρα, βαζει τη σταθερη τους πλευρα στην πορτα και με το γατζο τα ασφαλιζεις. Δεν καταλαβαινω γιατι δεν δουλευει.. Ισως να μην το περιγραφω και σωστα βεβαια.

Μου φαινεται ασχημο στο ματι.. Θελω να το βαλω μια φορα και να μεινει ετσι.. Να μην τα αλλαζω συνεχεια..
 
Ναι γω αυτης της γνωμης ειμαι. Για πιο απλα και οικονομικα φυσικα.
 
Ναι γω αυτης της γνωμης ειμαι. Για πιο απλα και οικονομικα φυσικα.
Θα το ψαξω λιγο και αυριο. Γιατι ειναι ωραια και τα κακονικα ελατηρια που βρηκα.. Αλλιως θα παρω 2 ελατηρια και θα βαλω μεσα 2 κρυκους στο καθενα να το κανω σαν αυτο
 
Μετα απο ποση ωρα το βρηκα! Τετοιο εννοω
67-2.jpg
 
Back
Top