Γενικά Που μπορώ να βρω prestige premium στη Θεσσαλονίκη;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης PRO
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

PRO

PB Member
Εγγραφή
7 Ιουν 2007
Μηνύματα
248
Πόλη
Θεσσαλονίκη
Μπορει κανεις να μου πει που μορω να βρω σπορους της orlux pestige primium στην Θεσσαλονίκη;Δεν μπορω να βρω πουθενα!
 
Τα περισσότερα pet shops δεν έχουν επώνυμες τροφές☹. Να παραγγείλεις από κάποιο δοκίμασες; Να του πεις δηλαδή να σου φέρει. Εγώ ότι εξειδικευμένο ψάχνω μόνο με παραγγελία στον πετσοπά μου το βρίσκω ή μέσω internet.
 
Γ. ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ & ΣΙΑ ΟΕ
ΘΕΣΗ ΚΑΨΟΣΠΙΤΙ ΚΟΡΩΠΙ Τ. Θ. 316
ΑΤΤΙΚΗ
Τηλ. 2106623344

τη φερνει και η petline παραλληλα

PETLINE AE
Παπαρρηγοπούλου 21 Τ. Κ.: 153 43 Αγία Παρασκευή
Τηλ.: 210 60 69 800 Fax: 210 60 82 106
<email removed> https://www.petline.gr/

Επικοινωνησε με αυτες τις εταιριες να σου πουν αν μπορεις να παραγγειλεις. Οι λογοι που δεν διακινειτε η τροφη στη Βορεια Ελλαδα ειναι καθαρο προβλημα οικονομικο στα πετ
 
παρε τηλ 23910 52236 Κωστας Κολοζωφ, ειναι στα κουφαλια αλλα κατεβαινει συχνα Θεσσαλονικη και μποριε να στην φερει. Αγορασα εγω την περασμενη εβδομαδα.
 
Τελικα βρηκα την prestige premium σε πετ σοπ στην Σταυρουπολη απεναντι απο το δημαρχειο που την διαθετει. Σας ευχαριστω ολους για την βοήθεια σας.
 
"http://www.versele-laga.com/NUTRI/Nutrition/Pages/Products/index.jsp?fam=138&ani=-1&ran=166&pro=5085"
Γνωριζει κανεις αν η συσκευασια των 4κιλων ερχεται στην Ελλαδα και σε τι τιμη περιπου;
 
Τελικα βρηκα την prestige premium σε πετ σοπ στην Σταυρουπολη απεναντι απο το δημαρχειο που την διαθετει. Σας ευχαριστω ολους για την βοήθεια σας.

Αν εννοεις το πετ σοπ που ειναι στο παραδρομο της Λαγκαδα;Εαν ναι πηγα χθες και δεν ειχε και δεν φερνει, εκτος εαν ειναι αλλο καταστημα. Πες μου σε παρακαλω που ειναι.
 
Αν εννοεις το πετ σοπ που ειναι στο παραδρομο της Λαγκαδα;Εαν ναι πηγα χθες και δεν ειχε και δεν φερνει, εκτος εαν ειναι αλλο καταστημα. Πες μου σε παρακαλω που ειναι.

Σταυρο, εχει στη Λαγκαδα στον παραδρομο prestige VAM (με το κροκετακι ) το ειδα το Σαββατο (χθες!)
 
Επειδή ενδιαφέρομαι κι εγώ, όταν λέτε στον παράδρομο της Λαγκαδά, εννοείτε τον δρόμο που στρίβουμε για Εύοσμο, που είναι το δημαρχείο της Σταυρούπολης; Και εάν μπορείτε δώστε καμιά πληροφορία παραπάνω, κανένα τηλέφωνο, το όνομα του μαγαζιού κλπ.
 
Επειδή ενδιαφέρομαι κι εγώ, όταν λέτε στον παράδρομο της Λαγκαδά, εννοείτε τον δρόμο που στρίβουμε για Εύοσμο, που είναι το δημαρχείο της Σταυρούπολης; Και εάν μπορείτε δώστε καμιά πληροφορία παραπάνω, κανένα τηλέφωνο, το όνομα του μαγαζιού κλπ.

Στον δεξι παραδρομο, απεναντι απο το Δημαρχειο.
 
Εγω παντως δεν εμεινα ευχαριστημενος απο την συγκεκριμενη τροφη, μονο και μονο γιατι επειδη ειναι πολυ πλουσια, παχαινουν τα καναρινια. Μολις την εκοψα επανηλθαν στην καλη φυσικη τους κατασταση.
 
Εγω παντως δεν εμεινα ευχαριστημενος απο την συγκεκριμενη τροφη, μονο και μονο γιατι επειδη ειναι πολυ πλουσια, παχαινουν τα καναρινια. Μολις την εκοψα επανηλθαν στην καλη φυσικη τους κατασταση.

Κωστα, πόσο καιρό την χρησιμοποίησες; Σε ποιά περίοδο;
Εχει μέσα και πέλλετς;
 
Εγώ πάλι είμαι πολύ ευχαριστημένος. Παίρνω 2 τροφές κάθε φορά, μία Australian parakeet και μία Amazon parrot, και οι δύο Prestige Premium, και τις ανακατεύω. Αν και κοκατίλ τα δικά μου τρώνε και τα πιο μεγάλα σπόρια αλλά και τα pellets που έχει η τροφή για τους amazon. Ακριβώς επειδή είναι πλούσια και την τρώνε σαν τρελά, τη δίνω με μέτρο. Είναι 2 κοκατίλ και έχουν φυσικά 2 ταΐστρες στο κλουβί. Γεμίζω ένα κουπάκι των 25ml και βάζω αυτήν την ποσότητα σε κάθε ταΐστρα κάθε μέρα. Αυτή την ποσότητα βλέπω ότι τρώνε καθημερινά χωρίς να μένει πολύ φύρα. Έτσι ούτε τρώνε πολύ ούτε έχουν την πολυτέλεια να διαλέγουν μόνο τα παχιά σπόρια. Πεινάνε και τα τρώνε σχεδόν όλα.
 
Ναι, μόνο που εδώ είναι φόρουμ καναρινιών και μας ενδιαφέρει
η συμπεριφορά των καναρινιών μας, στην αποδοχή της συγκεκριμένης τροφής. 😉
 
Ναι, συγνώμη δε το είχα πάρει χαμπάρι ότι είμαι στην υποκατηγορία των καναρινιών! Εγώ απλά έψαχνα να βρω που πωλούνται Versele-Laga και έπεσα με αναζήτηση σε αυτό το τόπικ! Τώρα που μου το είπες το διαπίστωσα!

Τώρα θα με ρωτήσετε, αφού τη δίνω πως και δε ξέρω που την πουλάνε. Είναι ότι την προμηθευόμουν από κάπου και για x, y προσωπικούς λόγους που δεν έχουν να κάνουν με την τροφή, δε θέλω να την παίρνω πια από εκεί.
 
Κωστα, πόσο καιρό την χρησιμοποίησες; Σε ποιά περίοδο;
Εχει μέσα και πέλλετς;

Aρχισα να την χρησιμοποιω πριν την αναπαραγωγη, οχι σε ολα τα ζευγαρια ευτυχως, και την πατησα γιατι παχυναν και ετρεχα και δεν προλαβαινα.
Συνεχισα να την δινω γιατι την ακριβοπληρωσα. Στους νεοσσους εδωσα για τους δυο πρωτους μηνες και οταν ειδα οτι παχαιναν και αυτα τοτε τη δταματησα. Οχι Μακη ηταν χωρις pellets.
 
Back
Top