Φροντίδα Που μπορώ να βρώ κινεζικες κλουβες στη Θεσσαλονίκη;

Στεφανε ειναι αυτες με τις σχιστες πορτουλες, γι'αυτο λεγονται και κινεζικες😱
 
στην Θεσσαλονίκη που μπορώ να βρώ κινεζικες κλουβες
Φαντάζομαι πώς εννοείς τις ζεύγαρώστρες; Αν ναι, το πιο σίγουρο είναι ότι θα τις βρεις σε κάποιο συνοικιακό πετ σοπ. Ρώτησε τον πετ σοπά σου αν μπορεί να παραγγείλει, πράγμα που είναι πολύ πιθανό.
Τώρα έγω που δεν ξέρω να ρωτήσω τι είναι οι κινέζικες κλούβες;
😕
Οι κινεζικές ζεύγαρώστρες είναι τέτοιου τύπου που φαίνεται στη συνημμένη φωτογραφία.
 

Συνημμένα

  • zevgarostra.webp
    zevgarostra.webp
    177,8 KB · Προβολές: 480
για σου γιαννη εγω μολις τις πηρα 40 κοματια ειναι φοβερεσ και οικονομικες τις βρηκα στι βεροια οτι θελεισ ειμαι στη διαθεση σου
 
Πόσο τις πήρες Νίκο; Έχεις καμία φωτογραφία; Διαστάσεις;
 
μετακομιζω τα πουλια και βαζω ποιο πολλα ζευγαρια οποτε νομιζω ειναι πολυ καλη λυση η διαστασεις ειναι 60 μηκος 40 υψος 25 πλατος για ενα ζευγαρι και τα μικρα να ειναι ανετα εχει χωρισμα πλαστικο και συρματινο οποτε θελουμε να χωρισουμε τα μικρα εαν τα τσιμπαει η θυλικια ο πατος και το συρματινο πλεγμα βγαινουν και καθαριζονται πολυ ευκολα πραγμα πολυ συμαντικο για ολους νομιζω τιμη 23 ευρω αρχικη αναλογα με τα κοματια σου κανουν αλλη τιμη τωρα φωτογραφιες θα ανεβασω αφου τελειωσο ολη την δουλεια τωρα προεχει ο διαγωνισμοσ του ΣΦΩΠ που ειναι 12 με 18 νοεμβριου ωρες κοινου 16 17 18 απο 10 το πρωι εως 10 το βραδυ αυτα και πιστευω να τα πουμε απο κοντα
 
νικο καλησπερα
πωσ εισαι. Νικο εαν τησ ζευγαροστρεσ αυτεσ[δεν ξερω ομωσ ποσα κοματια
πηρεσ;]γιατι νικο εαν πηρεσ αρκετα και τα πληροσεσ 23 ε. ειναι ακριβεσ.
εγω εχω 10 τετοια κοματια τα οποια τα αγορασο κατα διαστηματα.
τησ πρωτεσ 2 τησ αγορασα 15 ε. τησ επωμενεσ 4 τησ πηρα 64 ε. και τησ
αλλεσ 4 τησ πηρα πριν μια εβδομαδα 72 ε.
νικο θα ταπουμε και απο κοντα την αλλοι δευτερα.
 
καλησπερα γιωργο αρχικη ειχαν 23 με 40 κοματια κατεβηκαμε στα 17 αλλα νομιζω οτι παλι ακριβα τι πηρα σε σχεση με σενα που πηρες 4 και πληρωσες 68 ευρω οσο και εγω δηλαδη. εσυ απο που τις πηρες
 
νικο απο κομοτηνη απο πετ σοπ μικρο. Αλλα και σε αλλο πετ που πηγα
και εκεινοσ μου τησ εδεινε 20 την μια αλλα εαν επερνα πανω απο 4 η τιμη θα ηταν κατω απο 18 και μου ειπε οτι εξαρτατε τα κοματια
 
Kαλησπερα σε ολους!
πριν μια εβδομαδα πηρε ενας φιλος μου 4 ζευγαρωστρες με ολα τα βασικα αξεξουαρ
15 euro την μια απο pet [Θεσσαλονίκη προς κατερινη περιοχη κτεο] και οπως τις ειδα μου φανηκαν πολυ πρακτικες.
 
Παιδια εγω εχω μονο κινεζικες και ειναι πανευκολες στο καθαρισμα
σε χρονο μηδεν καθαριζεις ενα κλουβι
μονο μειονεκτημα που βρηκα ειναι οτι εαν εχεις βγαλει τη σχαρα εχει ενα κενο πισω και τα πουλια την κανουν εαν το ταψακι μετακινηθει μπροστα για καποιο λογο

εαν δε εχεις βγαλει τη σχαρα πατου και το ξεχασεις και βγαλεις και το ταψι
ετοιμαζε αποχη και τον Κεντερη να κυνηγας τα πουλια 😱


τωρα εαν ειναι τιποτα τοξικες οι βαφες τους οπως τα κινεζικα παιχνιδια την βαψαμε

ΜΦΧ
Πανος
 
Πολλές φορές επίσης μπορεί να βγει η σχάρα από την πατούρα της και να πέσει στο ταψάκι από το πίσω μέρος αφήνοντας την τρύπα ακάλυπτη. Χρειάζεται προσοχή κατά τη συναρμολόγηση ούτως ώστε η σχάρα να μην κινείται με μεγάλη ευκολία μέσα έξω αλλά ούτε να "κολλάει" κιόλας.
 
Έχει κανείς να προτείνει κάποιο site με φτηνές κινέζικες κλούβες για εμάς τους επαρχιώτες;
 
Back
Top