Ασθένειες Που μπορώ να τα βρω Baycox, Vit K, Baytil 0.5%. Trichomonex;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης lina
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

lina

PB Member
Εγγραφή
2 Ιαν 2016
Μηνύματα
526
Πόλη
Ιωάννινα
Γειά σας φίλοι μου κ πάλι θέλω τα φώτα σας. Λοιπόν έκανα εξετάσεις κουτσουλιων στα πουλακια μου έτσι για προληπτικούς λόγους κ όλο κ κάτι έχουμε. e coli κοκιδια τριχομοναδες. Μου έδωσαν θεραπεία αλλά ξέρετε που μπορώ να τα βρω όλα μαζί χωρίς να παραγγέλνω από 1 σε κάθε pet; Τα φάρμακα που μου είπαν είναι το baycox vit k baytil 0.5% trichomonex (ρονιδαζολη) αυτό νομίζω σε ανθρώπινο είναι το flagyl
 
Ευα απο εδω https://www.pet4u.gr/pet-shop-el.html εχω προμηθευτει και το Baycox και το Baytril.
Δεν τα εχουν στο online shop αλλα να τους κανεις ενα τηλ και θεωρω οτι θα σε εξυπηρετησουν, ειναι παραλληλα και κτηνιατρικα φαρμακεια τα καταστηματα τους.

Αν δεν βρεις ακρη πες μου και κανονιζουμε να στα στειλω εγω!
 
Εννοείς ότι λειτουργούν παράνομα σαν κτηνιατρικά φαρμακεία;


οχι εννοω οτι ειναι pet shops αλλα εχουν και κτηνιατρικα φαρμακα σε ευρεια γκαμα, σε σχεση με αλλα pet που εχουν τα εντελως τυπικα
 
@Tony Forpus, Σ ευχαριστώ πατρίδα. Αλήθεια θα μπορούσες; δε θα ήθελα να σε βάλω σε φασαρία αλλά αν δεν μπορέσει ένα κτηνιατρειο να μου τα φέρει γιατί σε μένα δεν τα στέλνουν τότε θα σου πω. Πάντως σε ευχαριστώ πάρα πολύ
 
@Tony Forpus, Σ ευχαριστώ πατρίδα. Αλήθεια θα μπορούσες; δε θα ήθελα να σε βάλω σε φασαρία αλλά αν δεν μπορέσει ένα κτηνιατρειο να μου τα φέρει γιατί σε μένα δεν τα στέλνουν τότε θα σου πω. Πάντως σε ευχαριστώ πάρα πολύ

Ναι Ευα μην διστασεις!
Αν δεν τα βρεις μου λες!
 
Εύα, σε τι κατάσταση βρίσκονται τα πουλάκια σου; Φαίνονται υγιή, είναι δραστήρια;

Επίσης σε ποιον γιατρό πήγες;
Σταύρο συγνώμη άργησα να απαντήσω ναι μια χαρά φαίνονται με εξαίρεση την Λίνα που έχει λίγο περίεργο το φτέρωμα της καιρό τώρα κ κάπου κάπου μου φαίνεται λίγο κατσούφα αλλά κ αυτή τρώει πίνει παίζει. Έστειλα δείγμα κ από τα 3 πουλακια μου στο κτηνιατρικό κεντρο στην Κομοτηνή πολύ ευγενικοί και εξυπηρετικοί με πήραν τηλ να μου πουν τα αποτελέσματα κ να μη διστάζω για κάθε τι να τους περνώ τηλ.
[automerge]1548885509[/automerge]
Ναι Ευα μην διστασεις!
Αν δεν τα βρεις μου λες!
Σ ευχαριστώ κ πάλι θα σε ενημερώσω αύριο
 
Εννοείς ότι λειτουργούν παράνομα σαν κτηνιατρικά φαρμακεία;
Ετσι οπως το λες ειναι, για να πουλας φαρμακα θα πρέπει να έχεις άδεια και κτηνίατρο στο μαγαζί.
FEK
 
Τελευταία επεξεργασία:
Ετσι οπως το λες ειναι, για να πουλας φαρμακα θα πρέπει να έχεις άδεια και κτηνίατρο στο μαγαζί.
Σταμάτη ρώτησα κάποια άτομα, δεν είμαι και σίγουρος αλλά νομίζω ότι το pet4u έχει άδεια. Κάποια υποκαταστήματα έχουν και κτηνιάτρους ή γεωπόνο ζωοτέχνη. Δεν ξέρω να σου πω με σιγουριά.
Ιντερνετικά πάντως, απαγορεύεται για όλους.
 
Ναι Ευα μην διστασεις!
Αν δεν τα βρεις μου λες!
Φιλαράκι μου καλησπέρα οκ μου τα έφερε η κτηνίατρος της γειτονιά μου το απόγευμα θα τα πάρω baytil κ baycox τα άλλα δύο που δεν βρήκα θα τα αλλάξω με ανθρώπινα φάρμακα μου έδωσε οδηγίες ο πτηνιατρος στην Κομοτηνή. Πάντως χίλια ευχαριστώ και πάλι
 
Φιλαράκι μου καλησπέρα οκ μου τα έφερε η κτηνίατρος της γειτονιά μου το απόγευμα θα τα πάρω baytil κ baycox τα άλλα δύο που δεν βρήκα θα τα αλλάξω με ανθρώπινα φάρμακα μου έδωσε οδηγίες ο πτηνιατρος στην Κομοτηνή. Πάντως χίλια ευχαριστώ και πάλι


Nα εισαι καλα Ευα :)
Eυχομαι περαστικα!
 
Back
Top