Γενικά Που να βρω Gouldian;

ANASTASIA21

PB Member
Εγγραφή
8 Σεπ 2008
Μηνύματα
159
Πόλη
Αθήνα
Ψάχνω στην περιοχή της Αθήνας, να βρω gouldian αλλά δυστυχώς δεν μπορώ να βρω.
Πήγα και στην Αθηνάς και δεν είχε τίποτα. Μου είπαν ότι σπανίως φέρνουν γιατί είναι πολύ ευαίσθητα και φοβούνται μην τους πεθάνουν.☹
Θα παρακαλούσα οποιοσδήποτε γνωρίζει να μου δώσει πληροφορίες για το που θα μπορούσα να βρω!
Ευχαριστώ:)
 
Ψάχνω στην περιοχή της Αθήνας, να βρω gouldian αλλά δυστυχώς δεν μπορώ να βρω.
Πήγα και στην Αθηνάς και δεν είχε τίποτα. Μου είπαν ότι σπανίως φέρνουν γιατί είναι πολύ ευαίσθητα και φοβούνται μην τους πεθάνουν.☹
Θα παρακαλούσα οποιοσδήποτε γνωρίζει να μου δώσει πληροφορίες για το που θα μπορούσα να βρω!
Ευχαριστώ:)


Καταρχας στην Αθηνας μην πηγαινεις.. Νομιζω καταλαβα για πιο πετ σοπ λες. Το προβλημα εκει δεν ειναι τα ευαισθητα πουλια αλλα αυτοι οι ανεστητοι! Δεν τα φροντιζουν καθολου τα πουλια και ειναι και μες την ψειρα οποτε μακρυα!

Τωρα gouldian δεν βρισκεις ευκολα η αληθεια ειναι μονο αν τα πετυχεις τυχαια σε καποιο πετ σοπ. Οποτε η μονη σου εναλακτικη ειναι να πας σε καποιο πετ σοπ που εμπιστευεσαι και να παραγγειλεις οσα πουλια θες η το πουλι που θες αλλα να χεις απαιτησει αν ειναι εφικτο να χουν δαχτυλιδι πανω!

Ειναι πολυ ομορφα πουλια και η επιλογη σου θα σε δικαιωσει! Να ξερεις οτι δεν πρεπει να τα χεις σε εξωτερικο χωρο αλλα σε εσωτερικο γιατι ειναι πολυ ευαισθητα στις χαμηλες θερμοκρασιες! Ελπιζω να βρεις ομορφα πουλια και να μας τα παρουσιασεις εν καιρω φυσικα!:D
 
Αναστασία εδώ στη Θεσσαλονίκη έχει σε ένα πετ σόπ πάρα πολλα! Οπότε αν θές το συνδιαζεις και με εκδρομούλα... Πέρνεις και τα πουλάκια! Αν θυμάμαι καλά 50 με 60 ευρω το ένα!
 
Eγώ πήγα στο πετ που ψωνίζω και έκανα μια παραγγελία με κάποια συμφωνία να είναι υγιεί οπτικά τουλάχιστον, δραστήρια, πτέρωμα καθαρό, με δαχτυλίδια κλπ. Σε μια εβδομάδα μου τα έφεραν.
 
Αναστασία πήγα σήμερα στο πετ σοπ που ψωνίζω για τα καμάρια μου και έχει 4-5 γκούλντιαν πανέμορφα. Του έκανε μάλιστα εντύπωση που ηξερα τί πουλάκια είναι. Καλά... Πρώτη φορά τα βλέπω από κοντά. Με βλέπω να παίρνω κι εγώ! Είναι κουκλάκια! Αν θες πες μου να σου στείλω προσ. Μήνυμα με τη διεύθυνση του πετ σοπ. Είναι στο Παγκράτι. Τιμή δε ρώτησα δυστυχώς. Το ξέχασα.
 
Καλησπέρα παιδάκια!
Σας ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον και θα ήθελα η Δήμητρα να μου στείλει επιπλέον στοιχεία για το κατάστημα στο Παγκράτι.Ήδη έχω 5 ζεμπράκια(2γονείς+3 μωράκια)που κάνουν τα πρώτα τους βήματα και φυσικά τα έχω μόνιμα μέσα από τον Οκτώβριο.
Η Θεσσαλονίκη είναι κούκλα αλλά δυστυχώς αυτήν τη στιγμη δεν μπορώ να πάω. Πάντως ΄έχω δει μέσα στο Internet ένα μεγάλο pet-shop που έχει!
Τhanks πάντως
 
Αναστασία σου έστειλα τη διεύθυνση και το τηλέφωνο. Ελπίζω να βρεις αυτό που ψάχνεις...
 
Back
Top