Ασθένειες Πράσινες κουτσουλιές απο φλώρο, είναι στρες;

mouftis84

PB New Member
Εγγραφή
19 Μαρ 2015
Μηνύματα
69
Πόλη
Θεσσαλονίκη
Καλησπέρα παιδιά την Κυριακή έβαλα ξανά το φλωρο μου ζευγάρι και ενώ τις προηγούμενες μέρες ήταν όλα καλά τη Δευτέρα είδα τις κουτσουλιές του να είναι πράσινες ε λέω είναι από το στρες του βάζω πολυβιταμινη στο νερό την άλλη μέρα τα ίδια και χθες το χώρισα στο κλουβί του αλλά πάλι συνεχίζει και κάνει πράσινες δεν είναι αδιαθετος όμως κελαηδάει πάει πάνω κάτω τρώει κανονικά. είναι 3 μέρα που του δίνω πολυβιταμινη μήπως είναι κάτι άλλο και όχι στρες;
 
Βγάλε μια φωτογραφία της κοιλιάς γιατί αν ανέβασε από το στρες κόκκινα θα θέλει esb3 και baycoX και όχι πολύ βιταμίνες..
 
Είναι δύσκολο τώρα πιο μετά θα ανεβάσω φωτογραφίες τις κουτσουλιές γιατί για να τον πιάσω το βράδυ που θα πάω σπίτι δε γίνεται πάντως στο kiklos info που είδα είναι ίδιες με αυτές που λέει πώς είναι από στρες που οφείλεται σε αλλαγή κλουβιού τροφής κτλ. Λέω να περιμένω λίγο πριν δώσω κάτι σε φάρμακο απλά πολυβιταμινη δίνω για το στρες μήπως δεν κάνει;
 
Το πουλί έχω γράψει και άλλη φορά είναι 5 χρονών μου το εδωσε ένας φίλος για ζευγάρωμα έχω πάρει 2 πολύ όμορφα μουλακια και είναι πιασμενο το έχω σχεδόν 2 μήνες και είναι πολύ ήρεμος
 
Το πουλί έχω γράψει και άλλη φορά είναι 5 χρονών μου το εδωσε ένας φίλος για ζευγάρωμα έχω πάρει 2 πολύ όμορφα μουλακια και είναι πιασμενο το έχω σχεδόν 2 μήνες και είναι πολύ ήρεμος
Σύμφωνα με τους όρους χρήσης του petbird τους οποίους όλοι αποδεχτήκαμε με την εγγραφή μας απαγορεύεται κάθε αναφορά σε αιχμάλωτο πουλί. Η μοναδική βοήθεια που θα βρεις μέσα στο forum είναι τα τηλέφωνα του ΕΚΠΑΖ και της ΑΝΙΜΑ ώστε να γίνει Επανένταξη άγριων πουλιών στη φύση που ανήκουν.
 
Back
Top