Αναπαραγωγή Πρέπει να βάλω υπόστρωμα στη φωλιά των Κοκατίλ;

kostas kiros

PB New Member
Εγγραφή
17 Μαϊ 2017
Μηνύματα
31
Πόλη
Αθήνα
ευχαριστώ το βράδυ θα τα φέρνω μέσα και κάτι άλλο η φωλιά είναι αδια δεν έχω βάλει κάτι σαν πάτο απλά έχει ένα βαθούλωμα για να βρίσκοντε τα αβγά πρέπει να βάλω κάποιο υπόστρωμα η να την αφεισό έτσι όπως είναι
 
ευχαριστώ το βράδυ θα τα φέρνω μέσα και κάτι άλλο η φωλιά είναι αδια δεν έχω βάλει κάτι σαν πάτο απλά έχει ένα βαθούλωμα για να βρίσκοντε τα αβγά πρέπει να βάλω κάποιο υπόστρωμα η να την αφεισό έτσι όπως είναι
Νομίζω πως βάζουν ροκανιδι ως υπόστρωμα.
Θα σε γελάσω.🙄
 
η φωλιά είναι αδια δεν έχω βάλει κάτι σαν πάτο απλά έχει ένα βαθούλωμα για να βρίσκοντε τα αβγά πρέπει να βάλω κάποιο υπόστρωμα η να την αφεισό έτσι όπως είναι
Τσέκαρε τις διαστάσεις της φωλιάς σου αν είναι σωστές εδώ [URL='https://community.petbirds.gr/threads/%CE%A6%CF%89%CE%BB%CE%B9%CE%AD%CF%82-%CF%80%CE%B1%CF%80%CE%B1%CE%B3%CE%AC%CE%BB%CF%89%CE%BD-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CF%85%CE%BB%CE%B9%CE%BA%CE%AC-%CE%B5%CF%80%CE%AF%CF%83%CF%84%CF%81%CF%89%CF%83%CE%B7%CF%82.17822/[/URL].
Μπορείς να δώσεις για υλικό επίστρωσης, λίγο ροκανίδι ή χόρτο κουνελιών, πολύ μικρές ποσότητες, φύλλα δάφνης ξηρής, κλωναράκια από δεντρολίβανο, θυμάρι και ρίγανη.
 
το βράδυ θα τα φέρνω μέσα
Προφανώς θα έχουν προηγηθεί και άλλα μηνύματα, τα οποία στο νέο θέμα δεν φαίνονται, αλλά αν δεν στο έχουν επικοινωνήσει, δεν μετακινούμε το κλουβί όταν υπάρχει φωλιά. Οπότε βρίσκουμε ένα κατάλληλο μέρος, στο οποίο να υπάρχει ησυχία, φυσικός φωτισμός και μόνο, καθαρός αέρας - όχι ρεύματα, όχι οσμές και το έχουμε εκεί καθ' όλη τη διάρκεια της αναπαραγωγής.
 
Προφανώς θα έχουν προηγηθεί και άλλα μηνύματα, τα οποία στο νέο θέμα δεν φαίνονται, αλλά αν δεν στο έχουν επικοινωνήσει, δεν μετακινούμε το κλουβί όταν υπάρχει φωλιά.
Καλά κάνεις και το επισημαίνεις, όχι δεν είχε συνδυαστεί με την φωλιά και την αναπαραγωγή και δεν του είπαμε κάτι επ' αυτού.
 
Back
Top