Φροντίδα Πρέπει να βγάλω το καθρεφτάκι από το κλουβί του budgie μου;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Ζωή_
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Ζωή_

PB New Member
Εγγραφή
16 Φεβ 2018
Μηνύματα
18
Πόλη
Αθήνα
Όσον αναφορα το καθρεφτάκι πραγματικά δεν το ηξερα... Τρελαίνεται να παιζει με αυτο
Λυπαμε εαν χρειαστει να το αφαιρέσω...
 
Καταλαβαίνω για τον καθρέφτη, αλλά το πουλακι δεν γίνεται να ζει με ψευδαισθήσεις. Άλλωστε η ιδεα οτι εχει παρέα ένα άλλο πουλακι, ενώ δεν εχει παρέα, θα τροποποιήσει δυσμενώς για εκείνης την αντίληψη και τη συμπεριφορά της.
 
Καθρεφτάκι ξουτ, τα στικ ξουτ και αν μπορεις να παρεις κρεμαστες ταϊστρουλες να του βαλεις το φαγακι του λιγο πιο ψηλά. Εκει που ειναι μπορεί να το λερώσει.
 
Καλε αυτη η μικρή η παπαγαλιίνα δεν εχει έναν, αλλά δυο καθρέφτες! Α, ρε τι σου ειναι οι γυναίκες! 😛
 
Όσο για το καθρεφτάκι, οφείλουμε να εξηγήσουμε κιόλας για να μη σου λέμε απλά "βγάλτο". Το πουλάκι βλέπει ένα δεύτερο πουλί με το οποίο παρά τις όποιες προσπάθειές του αποτυγχάνει να "επικοινωνήσει" ή να έρθει σε επαφή. Οπότε πέφτει σιγά σιγά σε κατάθλιψη
 
Παιδια ευχαριστω πολυ για τα ομορφα σχολια σας!
Και τις πολύτιμες πληροφορίες που μου δινεται!
Σας ευχαριστω εναν προς εναν απο καρδιάς! 🙂
Ιανέ ενα καθρεφτάκι εχω βαλει :).
 
Sorry για το λάθος μου, αλλά κι αυτο το μωβ πάνω στην σκυλίτσα μέσα στο κλουβί για καθρεφτάκι μου φανηκε
 
Ναι Ιανέ εχει λιγο καθρεφτάκι εκει στην Ροζέτα επανω. Αυτη στριφογυρνάει την τσιμπάει και παιζει... Και κοιματε το βραδυ εκει επανω...
Ειχες δίκιο... Πολυ παρατηρητικός! Εγω ουτε που το ειχα καταλαβει... Ομως δεν πιστευω οτι εκει διακρίνει το είδωλο της, δεν ειναι καλη ποιότητα καθρέπτη και δεν εχει την ευρύτητα του αλλου
 
Back
Top