Φροντίδα Πρέπει να κόβουμε τα νυχια των καρδερίνων όταν μεγαλώνουν;

Εχω μία που τις τα έκοψα κ από ότι είδα το ένα βγαινει προς τα πάνω κ η κάρδερίνα δεν μπορεί να στεριώνεται κ για αυτό χαλάει το φτερωμα της.
 
Merika pragmata den katalabeno, paragalo poli na mou les ligo kalitero ti simbenei gia na boithame.

ένα βγαινει προς τα πάνω
Boroume na exoume fotografia i na mas eksigisis afto ligo pio kala

δεν μπορεί να στεριώνεται
Afto einai adynato i kardeina sterionete me ena podi

για αυτό χαλάει το φτερωμα της.
Kai afto den katalabeno pos xalai to fteroma tis ;
 
Εννοω δεν κραταει καλά ισσοροπία επειδή έκοψα τα νυχια με αποτέλεσμα να να πέφτει κ να χαλαει το φτερωμα. Θέλω να πω ότι δεν στεριώνετε καλα στις πατηθρες. Κ επίσης έτσι όπως έκοψα τα νύχια το ένα βγαίνει γαμψό πρός τα πάνω κ όχι προς τα κάτω λες κ είναι το δάχτυλο ανάποδα.
 
Εννοω δεν κραταει καλά ισσοροπία επειδή έκοψα τα νυχια με αποτέλεσμα να να πέφτει κ να χαλαει το φτερωμα. Θέλω να πω ότι δεν στεριώνετε καλα στις πατηθρες. Κ επίσης έτσι όπως έκοψα τα νύχια το ένα βγαίνει γαμψό πρός τα πάνω κ όχι προς τα κάτω λες κ είναι το δάχτυλο ανάποδα.


Εαν εβαζες μια φωτογραφια νομιζω πως θα βοηθουσες πολυ αυτους που γνωριζουν να σου απαντησουν ακριβως επι του θεματος.
 
Για να μη μπορεί να πιαστεί -λέω εγώ- μήπως έκοψες λίγο παραπάνω τα νύχια από όσο έπρεπε;
 
επίσης έτσι όπως έκοψα τα νύχια το ένα βγαίνει γαμψό πρός τα πάνω κ όχι προς τα κάτω λες κ είναι το δάχτυλο ανάποδα.

Μηπως το πληγωσες κατα λαθος και στραβωσε το νυχι;
Ή μηπως εσπασες κατα λαθος το δαχτυλακι του και πηρε κλιση προς τα πανω;
Ετσι οπως το διαβαζω αυτο μου ερχεται στο νου, δεν ξερω απο καρδερινες, μια ιδεα δινω
 
Εννοω δεν κραταει καλά ισσοροπία επειδή έκοψα τα νυχια με αποτέλεσμα να να πέφτει κ να χαλαει το φτερωμα. Θέλω να πω ότι δεν στεριώνετε καλα στις πατηθρες. Κ επίσης έτσι όπως έκοψα τα νύχια το ένα βγαίνει γαμψό πρός τα πάνω κ όχι προς τα κάτω λες κ είναι το δάχτυλο ανάποδα.
Για να καταλαβω η δολια... Εσενα το ζορι σου ειναι οτι χαλαει το φτερωμα της;Και γιατι δεν εχει ισορροπια; Μαζι με τα νυχια εκοψες και τα δαχτυλα;😱
Βαλε καμια φωτογραφια... Μας μπερδευεις. 😉
 
Back
Top