Γενικά Πρέπει να κόψω τα φτερά του παπαγάλου μου, ξέρει κανείς πως;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης BARDIS
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

BARDIS

PB New Member
Εγγραφή
15 Σεπ 2008
Μηνύματα
1
Πόλη
Αθήνα
Καλημερα σε ολους,
Εχω ενα παπαγαλο αμαζονιου τον περικλη. Ειναι προσωπικοτητα και **** τα παιδια. Η ηλικια του ειναι 1 χρονου και αυτην την στιγμη.

Αντιμετωπιζω το εξης προβλημα. Πρεπει να του κοψω τα φτερα. Ξερει καποιος να μου πει πως

Ευχαριστω
Β
 
Γεια σ φιλε. Μια καλη ιδεα γ ν κοψεις τ φτερα τ Περικλη ειναι ν τν πας σε Pet Shop π ν ξερουν ν τ κοψουν. Αλλη μια λυση ειναι ν δεις καποια βιντεο στ youtube που σ δειχνουν ακριβως τ ν κανεις. Πατα κοψιμο φτερων. Εγω ειδα γ κοκατιλ(ειναι περιπου τ ιδιο). Ελπιζω να σας βοηθησα
 
σε καμια περιπτωση μην επειχηρησεις μονος σου να τα κοψεις.. Πηγαινε τον σε εναν πτηνιατρο να ειναι safe.. Ειναι κατι πολυ απλο το κοψιμο αλλα καλυτερα να εισαι σιγουρος :)
 
Πωπω. Σε νιώθω! Έχω κόψει αρκετές φορές τα φτερά του cockatiel μου, αλλά τώρα έρχεται η σειρά για πρώτη φορά να κόψω τα φτερά από το Σενεγαλεζάκι, που το λέει η καρδούλα του..Από την άλλη, αφού κατάφερα να του κόψω τα νυχάκια με ευκολία, φαντάζομαι ότι τα φτερά θα είναι ακόμη πιο εύκολο...)
 
Καλημερα σε ολους,
Εχω ενα παπαγαλο αμαζονιου τον περικλη. Ειναι προσωπικοτητα και **** τα παιδια. Η ηλικια του ειναι 1 χρονου και αυτην την στιγμη.

Αντιμετωπιζω το εξης προβλημα. Πρεπει να του κοψω τα φτερα. Ξερει καποιος να μου πει πως

Ευχαριστω
Β
Αν δεν το έχεις ξανακάνει μην το επιχειρήσεις μόνος σου. Πήγαινε σε έναν πτηνίατρο ή και κτηνίατρο (ορισμένοι ξέρουν) να του τα κόψουν και να σου δείξουν πως γίνεται. :)
 
δεν ειναι κατι δυσκολο, απο την μεσα μερια τα κοβεις ουτε τα μισα ομως σε μηκος, λιγοτερο,τα πρωτα φτερα αφησε τα ανεπαφα ωστε να κρυβουν και τα μεσα
 
Back
Top