Πραγματική φιλία μεταξύ δύο διαφορετικών ζώων

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης dartanian
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

dartanian

PB New Member
Εγγραφή
26 Μαϊ 2008
Μηνύματα
53
Πόλη
Καρδίτσα
Πραγματική φιλία μεταξύ δύο διαφορετικών ζώων.:)

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Πολυ καλο... Μ αρεσει που στην αρχη την χαιδευει διστακτικα.:D
 
Απίστευτα τρυφερό... Δειχνει την ανάγκη που έχουν ακόμα και τόσο διαφορετικά ζωάκια μεταξύ τους, απο χαδια, στοργη και αγάπη...

Παντως με μικρότερα είδη, δεν θα το διακυνδύνευα για την ασφάλεια και των δύο πλευρών!
 
Kι'εγώ βλέπω μεταξύ τους φιλία αλλά και τρυφερότητα, ο cockatoo(?) ακουμπάει δοκιμαστικά - διστακτικά το πρόσωπο της γατούλας, αυτή το χαϊδεύει και στο τέλος πλησιάζονται άφοβα! Ευχαριστούμε Γιάννη!
 
Γλύκα είναι! Ειδικά όταν σηκώνει το ποδαράκι να χαϊδέψει την ψιψίνα! Τρελλαίνομαι όταν τα βλέπω να χρησιμοποιουν τα ποδαράκια τους σαν ανθρωπάκια!
 
[URLyoutube]?UcU1OsDMWBQ&eurl=https://community.petbirds.gr/threads/%CE%A0%CF%81%CE%B1%CE%B3%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AE-%CF%86%CE%B9%CE%BB%CE%AF%CE%B1-%CE%BC%CE%B5%CF%84%CE%B1%CE%BE%CF%8D-%CE%B4%CF%8D%CE%BF-%CE%B4%CE%B9%CE%B1%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%B5%CF%84%CE%B9%CE%BA%CF%8E%CE%BD-%CE%B6%CF%8E%CF%89%CE%BD.11493/[/URL]

Και αυτό δεν είναι απίστευτο; Στην ίδια κατηγορία με το προηγούμενο βιντεάκι το βρήκα
 
Παντως με μικρότερα είδη, δεν θα το διακυνδύνευα για την ασφάλεια και των δύο πλευρών!

Και με μεγάλα είδη ο κίνδυνος είναι ο ίδιος Georgina ☹ Φαντάσου να νευριάσει ο cockatoo απο την γάτα ☹
Παρεπιμτόντος αυτός που αναζητά το χάδι, είναι ο cockatoo μιας και λατρεύουν να τους χαιδεύεις τα πόδια τους.
 
Δεν το ήξερα οτι οι κακατού τρελλαίνονται να τους χαιδέυεις τα πόδια... 😀 Οσα κακατού εχω δει κατα καιρούς, συνηθως μου προτείνουν το κεφαλάκι τους για ξυσιμο... Και οταν σταματαω μου φωνάζουν γιατι θέλουν κι άλλο!

Αλήθεια Γρηγόρη, ποιός πιστεύεις οτι θα έβγαινε νικητής ή χαμένος απο μια ενδεχόμενη επίθεση; Η γάτα ή ο παπαγάλος; 😕

Πολύ όμορφο και το επόμενο βιντεάκι με σκύλο, γάτα και κοτοπουλάκια! Μοιαζει σχεδόν εξωπραγματικό!
 
Δεν το ήξερα οτι οι κακατού τρελλαίνονται να τους χαιδέυεις τα πόδια... 😀 Οσα κακατού εχω δει κατα καιρούς, συνηθως μου προτείνουν το κεφαλάκι τους για ξυσιμο... Και οταν σταματαω μου φωνάζουν γιατι θέλουν κι άλλο!

Αλήθεια Γρηγόρη, ποιός πιστεύεις οτι θα έβγαινε νικητής ή χαμένος απο μια ενδεχόμενη επίθεση; Η γάτα ή ο παπαγάλος; 😕

Πολύ όμορφο και το επόμενο βιντεάκι με σκύλο, γάτα και κοτοπουλάκια! Μοιαζει σχεδόν εξωπραγματικό!

Σε μια ενδεχόμενη επίθεση πιστεύω οτι νικητής θα έβγαινε ο παπαγάλος, μιας και χτυπάει σε καίρια σημεία (συνήθως χτυπάνε σε μάτια και στόμα, όπως κάνουν και οι κόκορες για παράδειγμα). Μην ξεχνάμε άλλωστε οτι για να νικήσεις κάποιον ''αντίπαλο'' δεν χρειάζεται μόνο σωματική δύναμη αλλά και πνευματική, κάτι που οι κοκάτου το έχουν (όχι οτι οι γάτες δεν είναι πανέξυπνες!). Μια κραυγή καλή και η γάτα γίνεται καπνός..


Και 2 βιντεάκια για παράδειγμα προς αποφυγή.

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Σε ευχαριστώ για την απάντηση Γρηγόρη!
Εγω θα πίστευα πως η γάτα λόγω ευελιξίας και λόγω των κοφτερών νυχιών της οτι θα μπορουσε να καταφέρει περισσότερα πλήγματα στον παπαγάλο, αλλα τα βιντεάκια μου άλλαξαν γνώμη... 😀
 
[URLyoutube]?UcU1OsDMWBQ&eurl=https://community.petbirds.gr/threads/%CE%A0%CF%81%CE%B1%CE%B3%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AE-%CF%86%CE%B9%CE%BB%CE%AF%CE%B1-%CE%BC%CE%B5%CF%84%CE%B1%CE%BE%CF%8D-%CE%B4%CF%8D%CE%BF-%CE%B4%CE%B9%CE%B1%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%B5%CF%84%CE%B9%CE%BA%CF%8E%CE%BD-%CE%B6%CF%8E%CF%89%CE%BD.11493/[/URL]

Και αυτό δεν είναι απίστευτο; Στην ίδια κατηγορία με το προηγούμενο βιντεάκι το βρήκα
Μπράβο αν και το PitBull είναι Γολιάθ σε σχέση με τα πουλάκια, τα αντιμετωπίζει με πολλή τρυφερότητα.
 
Back
Top