Φροντίδα Πρακτικη εκμαθηση ομιλιας Zako

σωκρατης 93

PB New Member
Εγγραφή
7 Μαρ 2009
Μηνύματα
56
Πόλη
Αθήνα
παιδια ο ζακο μου παρα το μικρο της ηλικιας του εχει αρχισει να λεει τις πρωτες του λεξουλες :D μια συμβουλη απο εμενα. το πουλι πρεπει να μαθαινει πρακτικα! Καιρο προσπαθουσα να του μαθω να λεει ''γιαννη...'' πραγμα που τελικα αρχιζει να καταφερνει (λεγοντας το σαν μουρμουρισμα ακομα). καθε πρωι λοιπον κα αφου τελειωσαν τα σχολεια ερχεται σπιτι η καθηγητρια γερμανικων η οποια με δυνατη φωνη φωναζει ''ΜΙΛΤΟ! '' ( το ονομα του αδερφου μου δηλαδη που ακομα κοιμαται) και οταν αυτος κανει την εμφανιση του στο σαλονια, ακογεται απο το κλουβι ''ΜΙΛΤΟ !΄'' ναι σωστα μαντεψατε ειναι ο σωκρατης (και πεντακαθαρα παρακαλω σε αντιθεση με το ονομα μου που το λεει μουρμουριστα). το ιδιο κανει και οταν απομακρυνεται ο αδερφος μου απο το κλουβι, τον φωναζει πισω παρολο που δεν τον συμπαθει και πολυ... η πλακα ειναι πως αρχισε να το κανει ξαφνικά και χωρις να προσπαθησουμε να τον μαθουμε αυτη τη συγκεκριμενη λεξη και αν μπορεστε να μου δσετε και εσεις μια συμβουλη 🙄 καθε φορα που θα του πω ''γιαννη...' θα κανει αυτο το μουρμουρητο που προανεφερα... μηπως εχει στο μυαλο του οτι αυτο θελω να πει (γιατι πεφτει και επιβραβευση); ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ:D
 
Back
Top