Γενικά Πρεπει μολις παρω το νεο κοκατιλ μου, να το δει κτηνιατρος;

ηρακλης

PB New Member
Εγγραφή
12 Ιουλ 2009
Μηνύματα
71
Πόλη
Αθήνα
γεια σας το σαβατο περνω το cocatil μου! Απλλα εχω μερικες εροτισης να κανω οταν αποκτισω το cocatil πρεπι μετα απο λιγες μερες να το επισκεφ8ι καπιος κτινιατρος; η προτα πρεπι να περιμενω να αποκτισουμε μια σχεση εμεις οι 2 και μετα να το παω; Πιστεβω οτι αν το παω κατευθειαν θα πα8ει ενα πσιλοπανικο και μετα θα ειναι πιο δισκολο να γνοριστουμε (η δικι μου γνομη):D η δεν χριαζετε να το παω να το δι αν δεν εχει καπιο προβλιμα;αλλα κανεις δεν κσερι εκτος απο κτινιατρο αν εχει καπια αροστια η τιποτα αλλο
 
αφού θα το πάρεις από εκτροφείο και εφ όσον το δεις οτι ειναι ζωηρό και μια χαρά δεν νομίζω πως χρειάζεται να το πας σε γιατρό. Παρατήρησε όσα γράφονται στο φόρουμ για τις κουτσουλιές και την γενικότερη εμφάνιση ενός υγιούς πτηνού και αργότερα αν θες κάνεις μια εξέταση στις κουτσουλιές για παν ενδεχόμενο.
σήμερα πήρα εγω το αποτέλεσμα από τα ταλαιπωρημένα κοκατίλ που πήρα προ ημερών και είναι μια χαρά. η εξέταση δεν είναι ακριβή
 
χερομε που τα μικρα σου ειναι μια χαρα, δεν 8α το κανανε και πολυ αυτο που εκανες και εσυ να παρουν 2 ταλεποριμενα πουλακια μπραβοσου! Και εγω στις αρχες ελεγα να παρω παπαγαλακι να ειναι ομορφο και κλπ αλλα με τον κερο κα8ισα και σκεφτινα δεν εχει σιμασια η εκσοτερικη ομορφια αλλα η εσοτιρικη ενως τοσο μικρου και εξιπνου ζωου... Επιδη ειμαι απο περιστερη εχω ακουσι οτι ειπαρχη ενασ πολι καλο κτινιατρος και τον εχουν επισκευφη πολι απο το site μας αλλα δεν κσερω που ειναι... Μαρια ποσο σου κοστισε η εξεταση τον κοθτσοθλιον απο τα κοκατιλ;
 
Back
Top