Γενικά Πριν 30 λεπτα πηρα τον παπαγαλο μου αλλα ακομα δεν αρχισε να τρωει

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης paulpaul
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

paulpaul

PB New Member
Εγγραφή
9 Αυγ 2014
Μηνύματα
260
Πόλη
Αθήνα
Μολις πριν 30 λεπτα πιρα τον παπαγαλομου αλλα ακομα δεν εχει αρχισει να τροει τι μπορο να κανο για να φαει
 
Ετσι κανουν τα πουλια οταν αλλαζουν περιββαλον. Εμενα δεν μου εφαγαν για μια ημερα. Αστο να ηρεμισει και θα φαει μονο του.
 
Νομίζω ότι ούτε το δικο μου δεν θα φαει ολοι την ημερα
 
Μολις πριν 30 λεπτα πιρα τον παπαγαλομου αλλα ακομα δεν εχει αρχισει να τροει τι μπορο να κανο για να φαει

Βάλε το πουλάκι με κλουβί του σ΄ένα ήσυχο δωμάτιο, η μια (τουλάχιστον) πλευρά, να βλέπει σε τοίχο (μπορείς να καλύψεις με ύφασμα μια ή περισσότερες πλευρές του κλουβιού). Πρέπει να γνωρίσει το νέο του χώρο (κλουβί, δωμάτιο και σιγά σιγά ανθρώπους και ίσως άλλα ζώα αν έχεις). όταν ηρεμήσει θα φάει, μη κάθεσαι να το παρακολουθείς συνεχώς αν τρώει ή όχι, γιατί το πιθανότερο είναι να το αγχώνεις :)
 
Τι μπορο να του δοσω κατι αλλο να φαει επειδη παρολο που με συνιθησε δεν εχει καν δει τους σπορους
 
Ό,τι σου είπαν τα παιδιά πιο πάνω. Άσε το ήσυχο σήμερα και δώσε μόνο σπόρους και νερό την πρώτη εβδομάδα.
 
Να του βαλω την μπανιερα;
Δεν πρόκειται να κάνει μπάνιο πριν ηρεμήσει, οπότε καλύτερα να μην βάλεις μπανιέρα μην πάθει κάτι αφού δεν έχει συνηθίσει ακόμα.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Sissy
... Παρολο που με συνιθησε δεν εχει καν δει τους σπορους
Να είσαι σίγουρος (? γράψε μας το όνομα σου) τα πάντα έχει δει, γνωρίζει πολύ καλά που βρίσκονται οι σπόροι.
Να μη του βάλεις μπανιέρα, του φτάνουν τόσες αλλαγές, άστο ''ήσυχο'' μια δυο μέρες
 
Ωραια επιτελους ειπιε λιγο νερο, το δικο μου ονομα η του παπαγαλου
 
Back
Top