Αναπαραγωγή Προβληματα στην αναπαραγωγη κοκατιλ

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης gepe
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

gepe

PB New Member
Εγγραφή
4 Αυγ 2009
Μηνύματα
3
Πόλη
Πετρούπολη
γεια με λενε μαρινα και εχω ενα ζευγαρι κοκατιλ εδω και εναμισυ χρονο προσπαθω να μου κανουν μικρα εχουν ζευγαρωσει πολλες φορες και έχουν κανει σε αυτο το διαστημα πανω απο 20 αυγα ολα ασπορα οι συνθηκες αριστες κουβι φαγητα κλπ. τι φταίει επισης εχω αλλαξει τον πρωτο αρσενικο και εχω παρει δευτερο το ιδιο παλι, επισης τα αυγα τα κλωσσανε κανονικα προσεχω και την υγρασια αλλα εις ματην εχει κανενας να προτεινει κατι αποφευγω να τα ζευγαρωσω επισης τους καλοκαιρινους μηνες
 
εγω θα ηθελα φωτογραφια αν μπορεις απο το ζευγαρι!

τι διαστασεις εχει η φωλια; Πως ξερεις οτι κλωσανε κανονικα;
 
Χρειάζεται μεγάλη προετοιμασία για ζευγάρωμα... Τώρα που σου εχει βγάλει πάνω απο 20 αυγά τα πουλιά ειναι αδύναμα... Πρέπει να βγάλεις τη φωλιά και να τα αφήσεις για 4-6 μήνες να ξεκουραστούν.

Μήπως έχεις 2 θηλυκά και σου βάζουν αυγά και οι δυο σε μια φωλιά;
https://community.petbirds.gr/threads/Τι-πρέπει-να-ξέρετε-για-το-ζευγάρωμα-των-cockatiels.15294/
 
οχι προκειται για θηλυκο και αρσενικο κοκατιλ εκτος του οτι ζευγαρωνουν τα εχουν δει και ανθρωποι που ξερουν απο κοκατιλ οι τροφεσ αυτεσ που ειναι για κοκατιλ εμπλουτισμενεσ με βιταμινες και ιχνοστοιχεια επισης εχω αλλαξει το πρωτο αρσενικο με αλλο εδω και 6 μηνες τωρα εχω βγαλει την φωλια για ξεκουραση
 
Back
Top