Γενικά Προβλημα με τα αυγα, τα παρατησε η καναρα

κωσ..τας

PB New Member
Εγγραφή
28 Μαρ 2009
Μηνύματα
5
Πόλη
Χαλκίδα
γεια σας! Πριν 2 μερες κοιταξα τα αυγα της καναρας μου με αποτελεσμα αυτη να χαλασει τη φωλια κ να αφησει τα αυγα.. Το προβλημα ειναι οτι μαλλον τα 2 απο τα 4 αυγα πρεπει να εχουν σπορο. Τι λετε να κάνω;
 
Με το να κοίταξες τα αυγά αποκλείεται η κανάρα να χάλασε τη φωλιά.
Κάτι άλλο έγινε.
Μήπως θέλει να ξαναζευγαρώσει;
Μήπως υπάρχει υπερβολική ζέστη(αν τα έχεις μέσα)
Επίσης άλλος ένας σημαντικός παράγοντας για κάτι τετοιο είναι και η ψείρα.
Με τον αρσενικό πώς τα πήγαιναν. Ποια ήταν η συμπεριφορά του απεναντί της. (πρίν να τα παρατήσει)

Εαν υπάρχει άλλη μάνα βάλτα αλλά πρέπει να συμπίμπτουν οι μέρες.
Ψάξε να δείς γιατί έγινε αυτό.
 
για το αν θελει να ξανα ζευγαρωσει δεν το ξερω, ηθελε αλλες 4 μερες για να βγουν τα μικρα. Ουτε πολυ ζεστη εχει αν κ τα εχω μεσα η θερμοκρασια ειναι κανονικη.. Δεν ξερω τι να πω...
 
ετσι φαινετε, δεν εχει τιποτα! Παντως τα 2 που ειχαν σπορο τα εβαλα σε αλλη μανα..υπαρχει προβλημα που εμειναν 3 μερες σκεπασμενα μονο με το νημα;η θερμοκρασια ηταν πολυ καλη..
 
νομίζω πως αν ήταν έτοιμα να βγούν κ ήτανε τρεις μέρες χωρίς ζέστη δεν θα επηβιώσουνε, είχα παρόμοια εμπειρία με ζεμπράκια κ δε τα καταφέρανε...☹
 
νομίζω πως αυτό το θέμα θα έπρεπε να ήταν στο ''αναπαραγωγή-νεοσσοί καναρινιών'', εκεί θα είναι περισσότεροι που ξέρουν για το θέμα κ μπορεί να σε βοηθήσουν καλύτερα

φιλικά πάντα:)
 
τι να πω;θα τα αφησω κανα δυο μερες ακομα κ ελπιζω να τα καταφερουν! Σας ευχαριστω ολους
 
Back
Top