Αναπαραγωγή Προετοιμασία αναπαραγωγής budgies

Ζωή Κριαρά

PB New Member
Εγγραφή
30 Μαρ 2014
Μηνύματα
138
θα ηθελα να βαλω φωλια στο κλουβι τον παπαγαλων μου αυτη την βδομαδα θα παρω κανουργιο κλουβι και θα παρω και φωλια θα τους ξεκινησω και αυγοτροφες τι φωλια μου προτινεται να παρω και πειτε μου και αλλες συνταγες αυγοτροφων αν σας ειναι ευκολο μου εχουνε δωσει μια πολυ καλη αλλα δεν εχω φριγανια νομιζω ευχαριστω για τις απαντησεις που μου δινεται στις αποριες μου για τα παπαγαλακια μου :) 😉
 
Στο φόρουμ μπορείς να βρεις απαντήσεις σε όλες τις απορίες σου, εδώ για τις φωλιές Φωλιές και υλικά φωλιάς για την αναπαραγωγή των πουλιών . Όπως σου έγραψα κι εχθές και όπως θα δεις και στην φωτογραφία του άρθρου, τα παπαγαλάκια χρειάζονται ξύλινη εξωτερική φωλιά. Τα καταστήματα αν πεις για μικρά παπαγαλάκια, ξέρουν και έχουν τις κατάλληλες φωλιές όπως αυτές της φωτογραφίας που θα δεις.
Αυγοτροφές όλες οι διαθέσιμες συνταγές βρίσκονται εδώ στα θέματα αυγοτροφές που σου είχα δώσει και εχθές.
 
Στο φόρουμ μπορείς να βρεις απαντήσεις σε όλες τις απορίες σου, εδώ για τις φωλιές Φωλιές και υλικά φωλιάς για την αναπαραγωγή των πουλιών . Όπως σου έγραψα κι εχθές και όπως θα δεις και στην φωτογραφία του άρθρου, τα παπαγαλάκια χρειάζονται ξύλινη εξωτερική φωλιά. Τα καταστήματα αν πεις για μικρά παπαγαλάκια, ξέρουν και έχουν τις κατάλληλες φωλιές όπως αυτές της φωτογραφίας που θα δεις.
Αυγοτροφές όλες οι διαθέσιμες συνταγές βρίσκονται εδώ στα θέματα αυγοτροφές που σου είχα δώσει και να ρωτησω κατι για την αναπαραγωγη;
να ρωτησω κατι για την αναπαραγωγη
 
Πολλά, μεταξύ το οποίων να πεθάνει το θηλυκό επειδή δεν θα μπορεί να βγάλει τα αυγά, να μην τα καταφέρουν στο μεγάλωμα των πουλιών, οι νεοσσοί να είναι ασθενικοί και πολλά άλλα ακόμα.
 
Πολλά, μεταξύ το οποίων να πεθάνει το θηλυκό επειδή δεν θα μπορεί να βγάλει τα αυγά, να μην τα καταφέρουν στο μεγάλωμα των πουλιών, οι νεοσσοί να είναι ασθενικοί και πολλά άλλα ακόμα.
α οκ μπορω αντι για αυγοτροφη να τους δινω μονο φρουτα και λαχανικα
 
Χόρτα, φρούτα και λαχανικά καθώς και σουπιοκόκκαλο πρέπει να δίνεις όλο τον χρόνο. Αυγοτροφή επίσης, απλά στην προετοιμασία, δίνεις μέρα παρά μέρα.
Δεν τρέφονται τα πουλιά με τα σπόρια μόνο όπως νομίζουν κάποια άνθρωποι. Μια παρατήρηση στην φύση, σου δίνει όλες τις απαντήσεις. Ποικιλία!
 
και φαντασια στην επιλογη τρωφης σερουνται την ελευθερια τους με καποια ενοια ας περνουν μαζι μας χορτατα και ευτυχισμενα!
 
Back
Top