Φροντίδα Προστατευτικο κλουβι για το καναρινακι μου

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης mariaf
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

mariaf

PB New Member
Εγγραφή
26 Σεπ 2016
Μηνύματα
59
Πόλη
Βύρωνας
Σημερα ειμαι πολυ χαρουμενη κ θα ηθελα να το μοιραστω με την ομορφη παρεα! Πηρα μια ετοιμη κλουβα για να εχω πια οριστικα εξω το μικρουλη μου. Η χαρα που κανει οταν ειναι στο μπαλκονι δεν περιγραφεται. Κ το κελαηδημα του εχει φτιαξει πολυ. Οποτε τωρα που του εχω μια προστασια νομιζω πως μπορω να ειμαι πιο ησυχη! 🙂
 
Βεβαια! Θα ανεβασω μολις την τοποθετησω. Την αγορασα πριν λιγο κ μολις βρω τα σωστα καρφια θα τη στερεωσω κ θα τη φωτογραφισω!
 
Ωραιααα με γεια σας!
Αχ τι καρφακι;να μην είναι πολύ απλά, καλύτερα να προτιμάς βύσματα τοιχου είναι πιο ασφαλές απ τα καρφιά.
 
Σ ευχαριστω...
Μολις βγηκα στο μπαλκονι κ τον βρηκα πεθαμενο ☹
Εχθες ηταν μια χαρα κ μονο το πρωι ειχε μια αδιαθεσια...
 
Κρίμα...
Εχθες ηταν μια χαρα κ μονο το πρωι ειχε μια αδιαθεσια...
Ξέρουν να κρύβουν καλά τις ασθένειές τους και όταν το αντιλαμβανόμαστε ή η κατάσταση είναι οριακή ή είναι πλέον αργά...
 
Εντωμεταξυ δεν εχω αλλο οπως οι περισσοτεροι απο εσας...
Ηρέμησε και ψάξε για κάποιο καναρινάκι από εκτροφείο, να γνωρίζεις κάπως το ιστορικό του. Σου αξίζει μια τέτοια συντροφιά γιατί έχεις δείξει ενδιαφέρον και υπευθυνότητα.
Μην στεναχωριέσαι τώρα, δυστυχώς τα κατοικίδια έχουν τις χαρές τους αλλά δυστυχώς και αρκετές πίκρες...
 
Με συγχωρείς για αυτο που θα πω, αλλά ήταν και η πρώτη σκέψη που μου ήρθε στο μυαλό: Πλάκα μας κανεις; Μήπως πραγματικα προκειται για αστείο; Η κατάσταση ειναι πολύ, πως να το πω ακραία για να ειναι αληθινή
Όπως και να χει το ζήτημα, λυπαμαι για την απώλειά σου. Μακάρι να είχα πουλακι να στο έδινα.
 
Ηρέμησε και ψάξε για κάποιο καναρινάκι από εκτροφείο, να γνωρίζεις κάπως το ιστορικό του. Σου αξίζει μια τέτοια συντροφιά γιατί έχεις δείξει ενδιαφέρον και υπευθυνότητα.
Μην στεναχωριέσαι τώρα, δυστυχώς τα κατοικίδια έχουν τις χαρές τους αλλά δυστυχώς και αρκετές πίκρες...
Ξερει καποιος να μου συστησει ενα καλο εκτροφειο;
 
Με συγχωρείς για αυτο που θα πω, αλλά ήταν και η πρώτη σκέψη που μου ήρθε στο μυαλό: Πλάκα μας κανεις; Μήπως πραγματικα προκειται για αστείο; Η κατάσταση ειναι πολύ, πως να το πω ακραία για να ειναι αληθινή
Όπως και να χει το ζήτημα, λυπαμαι για την απώλειά σου. Μακάρι να είχα πουλακι να στο έδινα.
Ειναι οντως πολυ παραξενο...
 
Στην Αθήνα; ασφαλώς τον κ. Μάκη @mgerom . Στείλε του πμ.
Ευχαριστω πολυ.

Μαρία, πήγαινε στην έκθεση κατοικίδια εν δράση σημερα έως Κυριακή. Εχει και τμήμα πουλιων. Εκεί θα βρεις εκτροφείς.
Να εισαι καλα. Ευτυχως που μου το ειπες. Δεν το ειχα ακουσει.
 
Αθηνα μενω. Στο Βυρωνα.
Μαράκι κάνε έναν κόπο και βάλε εδώ μια αγγελία για να σου χαρίσουν ένα καναρινάκι. Αν νιώθεις φυσικά έτοιμη να πάρεις νέα φτερωτή συντροφιά. :)
 
Μαράκι κάνε έναν κόπο και βάλε εδώ μια αγγελία για να σου χαρίσουν ένα καναρινάκι. Αν νιώθεις φυσικά έτοιμη να πάρεις νέα φτερωτή συντροφιά. :)
Ναι. Θελω πολυ! Σ ευχαριστω.
 
Back
Top