Φροντίδα Προσόψεις και καθαρισμός

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης mgerom
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

mgerom

Canaries Expert
Εγγραφή
16 Απρ 2006
Μηνύματα
8.640
Πόλη
Αθήνα
Ενα πράγμα για το οποίο χαίρομαι που αποφάσισα
να φτιάξω ζευγαρώστρες με προσόψεις είναι και η μεγάλη
ευκολία στον καθαρισμό. Βάζεις το χώρισμα και απομόνωσες αμέσως
την μια πλευρά στην οποίαν δουλεύεις χωρίς ενοχλήσεις.Αφαίρεση πρόσοψης
καθαρισμός, απολύμανση, κλπ. Μόλις τελειώσει η μια πλευρά μεταφέρεις τα πουλιά
στην άλλη και τελειώνεις το έργο. Εδώ μετέφερα για 10 λεπτά και την φωλιά.
Κανένα πρόβλημα με την επιστροφή στην θέση της. 😉
Στις φωτό πριν και μετά...
 

Συνημμένα

  • PICT1134.webp
    PICT1134.webp
    46,7 KB · Προβολές: 230
  • PICT1135 copy.webp
    PICT1135 copy.webp
    56,6 KB · Προβολές: 218
πραγματικα ο καθαρισμος ειναι πιο ευκολος και πανω απο ολα πιο γρηγορος!
 
Πολύ ωραία κλουβιά και εύκολος πραγματικά ο καθαρισμός. Όμως τα πουλιά δεν ζεσταίνονται πολύ περισσότερο μια και το κλουβί είναι κλειστό από τις τρεις πλευρές;
 
Είναι σε εσωτερικό χώρο με ελεγχόμενες συνθήκες.
Εδώ η θερμοκρασία δεν υπερβαίνει ούτε τον Αυγουστο τους 26 β.
 
Πολυ ομορφο και βολικο! Μου αρεσε πολυ. Τελικα ειναι το ιδανικο για εσωτερικους χωρους. Κατι αλλο που δειχνει ποσο συχνα και γρηγορα καθαριζονται τα κλουβια ειναι η επιλογη του τροπου συγκραττησης στις προσοψεις. Οι νικελε γαντζοι.Φανταζομαι δηλ. Οτι δεν ειναι καρφακια, αλλα με σπειρωμα για να μην χαλαρωνουν με την χρηση. Κανω λαθος; Αν δεν κανω.. Να ρωτησω κατι αλλο εχει καποια σκοπιμοτητα η επιλογη του σχηματος Γ ή θα μπορουσε να ειναι και μικροι κυκλοι ας πουμε,ωστε να γυρνανε ευκολοτερα και να ειναι λιγοτερο επικινδυνο να χτυπησει αυτος που τα καθαριζει;( στα χτυπηματα ειμαι ειδικη, αλλα φανταζομαι οχι η μοναδικη )
 
Πολυ ομορφο και βολικο! Μου αρεσε πολυ. Τελικα ειναι το ιδανικο για εσωτερικους χωρους. Κατι αλλο που δειχνει ποσο συχνα και γρηγορα καθαριζονται τα κλουβια ειναι η επιλογη του τροπου συγκραττησης στις προσοψεις. Οι νικελε γαντζοι.Φανταζομαι δηλ. Οτι δεν ειναι καρφακια, αλλα με σπειρωμα για να μην χαλαρωνουν με την χρηση. Κανω λαθος; Αν δεν κανω.. Να ρωτησω κατι αλλο εχει καποια σκοπιμοτητα η επιλογη του σχηματος Γ ή θα μπορουσε να ειναι και μικροι κυκλοι ας πουμε,ωστε να γυρνανε ευκολοτερα και να ειναι λιγοτερο επικινδυνο να χτυπησει αυτος που τα καθαριζει;( στα χτυπηματα ειμαι ειδικη, αλλα φανταζομαι οχι η μοναδικη )

Eίναι γωνίες 15χιλ. με σπύρωμα. Μόλις βιδωθούν και πάρουν την τελική τους θέση
σχεδόν "εξαφανίζονται" Ηταν το πρώτο που μου ήλθε στο μυαλό
και δεν με προβλημάτισε καθόλου ώς σήμερα.Βέβαια ο καθένας μπορεί να βάλει ότι
τον εξυπηρετεί καλύτερα.:)
 

Συνημμένα

  • PICT1136.webp
    PICT1136.webp
    53,2 KB · Προβολές: 114
Back
Top