Διατροφή Προτάσεις για τροφές καναρινιών του εμπορίου

papanas_kom

PB New Member
Εγγραφή
19 Νοε 2018
Μηνύματα
51
Καλησπέρα στο φόρουμ , νέος εδώ και νέος στην εκτροφή-φροντίδα καναρινιών. Θα ήθελα να μου προτείνεται μερικές καλές τροφές του εμπορίου.
 
Την καλημέρα μου! Πολύ καλές επώνυμες τροφές για καναρίνια είναι η Vadigran, η King, η Quiko και η Deli nature! Ενδιαφέρεσαι για προμήθεια ενός κιλού ή μεγαλύτερης ποσότητας;:)
 
Το πρόβλημα είναι οι ανάγκες σου...
Γιατί οι εταιρείες δύσκολα συσκευάζουν σε μικρές συσκευασίες από ένα έως πέντε κιλά, όλα τους τα μείγματα.
Για τι ποσότητες μιλάμε;
Ποιες είναι οι ανάγκες της εκτροφής σου;
 
Πολύ καλές επώνυμες τροφές για καναρίνια είναι η Vadigran, η King, η Quiko και η Deli nature! Ενδιαφέρεσαι για προμήθεια ενός κιλού ή μεγαλύτερης ποσότητας;
Καλησπερα, ξεκιναω με ενα καναρινι για αρχη και εχω σκοπο καποια στιγμη στο μελλον να το κανω ζευγαρι, οποτε στην προμηθεια κιλου. Σευχαριστω πολυ για τις προτασεις σου
[automerge]1542805731[/automerge]
Για τι ποσότητες μιλάμε;
Όπως ανεφερα ξεκιναω τωρα με ενα καναρινι και αργοτερα ισως κανω ζευγαρι οποτε θεωρω οτι ενος κιλου συσκευασια ειναι αρκετη. Τι λες;
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
και εγώ την Manitoba προτιμώ για τα δυο αρσενικά καναρινάκια που έχω τώρα.
παίρνω το ένα κιλό και, με αλλαγή μια φορά την εβδομάδα δυο ταΐστρες σε κάθε κλουβί, μου κρατάει αρκετό καιρό
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Ωραία! Εφόσον θα συντηρείς πολύ μικρό αριθμό πτηνών, η ποσότητα αυτή είναι υπέραρκετη! Προσανατολίσου λοιπόν σε εταιρείες που παράγουν και πωλούν συσκευασίες του ενός κιλού. Υπάρχουν μερικές επιλογές! Ας πούμε η Deli nature και η Vadigran(το original μείγμα της) γνωρίζω ότι πωλούνται στην αγορά και σε συσκευασίες του ενός κιλού. 😉
 
Με αφορμή την παράθεση του CarduelisAthens, έψαξα πρόχειρα στο σάιτ της manitoba, την Best Condition την έχει δοκιμάσει κανείς; Απ τα λίγα ιταλικα που ξερω (και με βοήθεια λεξικού) αν κατάλαβα καλα είναι συμπληρωματικη τροφή; Ξέρει κανείς;

Όσο για την Best Premium παιδιά απ τις τροφές που δοκίμασα ως τώρα πιστεύω μακράν η καλύτερη.
 
Με αφορμή την παράθεση του CarduelisAthens, έψαξα πρόχειρα στο σάιτ της manitoba, την Best Condition την έχει δοκιμάσει κανείς; Απ τα λίγα ιταλικα που ξερω (και με βοήθεια λεξικού) αν κατάλαβα καλα είναι συμπληρωματικη τροφή; Ξέρει κανείς;

Ακριβως,την δινει ως συμπληρωμα σε φτωχα μειγματα και μαλιστα σε μια αναλογια 50%
"indicated as a complement to mixtures with a reduced variety of seeds"
 
Back
Top