Γενικά Πρωτεϊνες στις κουτσουλιές

kwnstantina

PB Member
Εγγραφή
24 Μαϊ 2009
Μηνύματα
258
Πόλη
Κίσσαμος
Καλησπέρα σε όλους... Χθες είδα τον σκύλο του θείου μου και έτρωγε τα κακά των κουνελιών που είχαν πέσει απ' το κλουβί...😛 Τον ρώτησα γιατί το κάνει αυτό και μου είπε οτι το κάνουν όλοι οι σκύλοι και τα πουλιά επειδή τα περιττώματα έχουν πρωτεϊνες😕... Μηπως τελικά τα πουλάκια μας γιαυτό τις τρώνε; Για να πάρουν πρωτεϊνες;
 
οταν λεμε κωνσταντινα οτι οι κουτσουλιες εχουν πρωτεινες αυτες δεν ειναι ουραν οκατευατες εποιδη ολα τα πτηνα εχουν πολλυ γρυγωρο μεταβολισμο δεν προλαβαινουν να αφομιωσουν τις πρωτεινες απο την τρωφη τους και γιαυτο φευγουν με τις κουτσουλιες μαλιστα ειχα δει καποτε σε ενα ντοκιμαντερ σε πτηνοτρωφιο στην αμερικη οτι τις μαζευανε βαζανε και λιγο καινουργια τρωφη και την ξαναδινανε παλι για τρωφη ερε τι τρωμε;
 
οτι δεν κανει δεν κανει τωρα οπως ειδα και στο ντοκιματερ οι κοτες με αυτες μεγαλωνανε
 
Εγώ ρώτησα μήπως το κάνουν πράγματι για να πάρουν πρωτεϊνες... Αλλά μάλλον δεν το κάνουν γιαυτό... Ευχαριστώ πολύ παιδιά! 🙂
 
Εγώ ρώτησα μήπως το κάνουν πράγματι για να πάρουν πρωτεϊνες... Αλλά μάλλον δεν το κάνουν γιαυτό... Ευχαριστώ πολύ παιδιά! 🙂

Ισως και να το κανουν γι αυτο, αυτο ομως καλυτερα να το διευκρινησει καποιος ειδικος, το θεμα ειναι οτι ειναι λαθος για οποιον λογο και να τρωνε τις ακαθαρσιες τους.
 
Back
Top