Φροντίδα Πρωτη φορα το cockatoo στο γιατρο

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης EFTHIMIS
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

EFTHIMIS

PB Member
Εγγραφή
27 Δεκ 2008
Μηνύματα
350
Πόλη
Καστοριά
:DΣημερα πηγα για πρωτη φορα το cockatoo στο γιατρο και η κοριτσαρα μου ειναι υγιεστατη! Να φανταστειτε ποσο ησυχο ειναι μεχρι και ο γιατρος επαθε πλακα!
 
Αξιζει να επισημανω το ονομα του γιατρου γιατι ειναι φοβερος επαγγελματιας!

Γκιουρτζίδης Ι. Κωνσταντίνος DVM PHD
Κτηνίατρος - Μικροβιολόγος

Διδάκτωρ ΑΠΘ
Ειδικευτής εις Βέρνην Ελβετίας

Μακεδονιας 35 Καλαμαρια Θεσσαλονίκη
Τηλ.: 2310707007
 
Απο την Καστορια την πηγες Θεσσαλονικη;!
Πως αντεδρασε σε ολο αυτο;
 
Ηταν παρα πολυ ησυχη στο ταξιδη! Ξεκινησα για την παω στο Α. Π. Θ. και εφτασα θεσ/νικη στις 10.20 και την ειχαν κοπανησει ολοι! Αρε δημοσιο! Και τελικα και ευτυχως που ειχα την διευθυνση του παραπανω γιατρου, διαφορετικα τζαμπα θα το ειχα ταλαιπωρησει την κοριτσαρα!
 
Ενα μεγαλο μπραβο στην δεσποινιδα λοιπον!
Την ειχες σε κλουβακι; Της αρεσε το ταξιδι;
 
Σε κλουβι μεταφορας σκυλων, σε τετοιο μου την εστειλε ο Αργυρου και οταν την ειδε εκει μεσα ο γιατρος εβαλε τα γελια!
 
:Dχαχα!
Εγω το ringneck το μεταφερω σε καλαθακι για γατουλες...
Παντως παρατηρω οτι τους αρεσει αυτη η βολτα κ να κοιταζουν εξω!
 
Η δικια μου δυσκολευεται να δει εξω αλλα πρεπει να τις αρεσει επειδη ημουν τοσες ωρες μαζι της! Σε κανα μηνα που περιμενω και τον αρσενικο μετα δεν ξερω με τι θα τα μεταφερω, μαλλον με λουρακι!:D
 
Μπράβο στην κούκλα σου Ευθύμη αλλά και σ'εσένα που την προσέχεις και τη φροντίζεις τόσο! Χαιρόμαστε να θαυμάζουμε τις fotos στο άλμπουμ του προφίλ σου και να γνωρίζουμε ότι περνάτε όμορφα!
 
Σας ευχαριστω πολυ και τον γιατρο μεσα απο το pb τον γνωρισα και αισθανομαι τυχερος που ειμαι σε μια παρεα με τοσους ανθρωπους που εχουμε ενα κοινο σημειο και μπορεις να μαθεις τοσα πολλα πραγματα!
 
  • Like
Αντιδράσεις: Elize
Επρεπε να μας την βγαλεις και μια φωτογραφια την κουκλα σου. 😉:D

Ο γιατρος τι εξεταση της εκανε; Πηρε δειγμα απο τις κουτσουλιες;
 
Της εκανε εξεταση στα κοπρανα και τα βρηκε καθαρα και μετα απλη εξεταση!
 

Συνημμένα

  • user3711_pic10472.webp
    user3711_pic10472.webp
    11,5 KB · Προβολές: 80
Ειναι κουκλα! Να την χαιρεσαι! Και τα Lovebirds δεν πανε πισω! Κανουν καλη παρεουλα μεταξυ τους;
 
Μπράβο σου που φροντίζεις την κοπέλα σου και που είναι καλά στην υγεία της...
Είσαι πρόθυμος να της πάρεις και παρέα;
 
Tην εχω κλεισει τηνπαρεα της εδω και καιρο! Στα μεσα Ιουλιου θα ειναι μαζι!
 
Μπραβο! Αλλα εχω ακουσει οτι την εποχη του ζευγαρωματος γινονται λιγο επιθετικα; Μηπως αυτο θα εχει αρνητικες συνεπειες και προς εσενα;(αν κανω λαθος διορθωστε με)!
 
Και εγω τοσα εχω ακουσει για φωνες και για χιλια δυο αλλα η κοριτσαρα ειναι τοσο ησυχη που θα αρχισω να αναρωτιεμαι 😕μηπως ειναι "ΚΟΤΑ" και οχι παπαγαλος!:D
 
Back
Top