Ασθένειες Πρόβλημα με τις κουτσουλιές του Κοκατίλ μου

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Napoleon
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Napoleon

PB New Member
Εγγραφή
20 Ιαν 2019
Μηνύματα
397
Γεια σας εδώ και τρεις μέρες οι κουτσουλιές της Ρενέ είναι όπως στην φώτο από κάτω. Η συμπεριφορά της είναι κανονική. Αυτό που άλλαξε είναι ότι όσο δούλευα μια φορά την πρόσεχε η θεία μου και μια φορά μια φίλη μου γιατί έλειπα και ότι αλλαξε η τροφή της πριν από δέκα μερες (συσκευασμένη και αυτή η τροφή) λαχανικά κτλ δεν έφαγε αυτές τις μέρες. Είναι κάτι ανησυχητικό ή μπορεί να φταίει και το στρεσαρισμα από τις αλλαγές;
IMG_20190827_154631-1500x3000.webp
[automerge]1566910418[/automerge]
Επίσης ο Κόντι είναι μια χαρά και ήταν μαζί όλη την ώρα χρειάζεται να τον απομακρύνω;
[automerge]1566910510[/automerge]
Επίσης πέρασε άσχημη πτερορια άλλαξε πολλά φτερά και βγήκαν πολλά καινούργια και κοιτάει πως θα σκίσει το χαρτί από τον πάτο και είναι εξίσου δραστήρια με πριν.
Αυτά είναι όλα
 
Αν η αλλαγή της τροφής δεν έγινε σταδιακά τότε πιστεύω πως στην καινούργια τροφή οφείλεται η <διάρροια >
Πρέπει να την ανακατεύουμε την νέα τροφή με την παλιά για να μην προκαλέσει κάποιο πρόβλημα στο πουλί όπως πχ την διάρροια...
 
Σιγουρα η αλλαγη τροφης κ περιβαλλοντος επηρεαζουν το πουλι! την επομενη φορα που ειναι να λειψεις προμηθευσου επιπλεον τροφη απο αυτη που δινεις ωστε να μην αλλαζει τροφη το πουλακι! Δες το τις επομενες ημερες κ βλεπεις αν υπαρχει αλλαγη!
 
Εγώ πάλι δεν βλέπω κάτι ανησυχητικό στην κουτσουλιά. Λίγα περισσότερα ούρα ίσως αλλά τα κακά είναι μια χαρά σχηματισμένα και το χρώμα είναι επίσης φυσιολογικό.
 
Εγώ πάλι δεν βλέπω κάτι ανησυχητικό στην κουτσουλιά. Λίγα περισσότερα ούρα ίσως αλλά τα κακά είναι μια χαρά σχηματισμένα και το χρώμα είναι επίσης φυσιολογικό.
Αυτό άλλαξε ουσιαστικά η ποσότητα των ούρων όχι κάτι άλλο.
Σιγουρα η αλλαγη τροφης κ περιβαλλοντος επηρεαζουν το πουλι! την επομενη φορα που ειναι να λειψεις προμηθευσου επιπλεον τροφη απο αυτη που δινεις ωστε να μην αλλαζει τροφη το πουλακι! Δες το τις επομενες ημερες κ βλεπεις αν υπαρχει αλλαγη!
Έχεις δίκιο αλλά ήταν κάτι βιαστικο
Τις επόμενες μέρες που θα χαλαρώσει στο σπίτι μου και δεν θα αλλάξει κάτι άλλο θα την παρακολουθώ
 
Back
Top