Αναπαραγωγή Πρόβλημα με τον νεοσσό

ΔΗΜΗΤΡΑ

PB New Member
Εγγραφή
13 Ιουλ 2008
Μηνύματα
22
Πόλη
Αθήνα
Έχω έναν νεοσσό και έχει πρόβλημα...Από ότι τον βλέπω όταν κάθεται μέσα στην φωλιά είναι γυρισμένος στα δεξιά δεν ξέρω αλλά φοβάμαι μήπως έχει καμιά αρρώστια... Τι να κάνω; Μήπως να φοβάμαι;
 
1. Ποσο ημερων ειναι;
2. αν χρειαστει να το πιασεις φορα γαντια αν και εχουν αναφερθει σπανια μεταδωτικες αρρωστιες πουλιων σε ανθρωπο.
Θελει παρακολουθηση, δηλαδη στο τα'ι'σμα ανταποκρινεται;
 
13 ημερών είναι. Ναι τρώει μια χαρά δεν έχει εκεί κανένα πρόβλημα. απλά φοβάμαι τι να κάνω;όποιος μπορεί ας απαντήσει
 
Δήμητρα μην αγχωνεσαι και μην στεναχωριεσαι...Απο οτι περιγραφεις το πουλάκι δε παρουσίασε κάποιο ανησυχητικό σύμπτωμα. Ασε το πουλάκι στην φωλιά και μην το ενοχλεις.. Απλα παρακολουθησε το... Οι γονεις του θα πράξουν τα δεοντα!
 
Δήμητρα, ειναι ένα πουλάκι μόλις 13 ημερών όπως αναφέρεις... Τι άλλο να κάνει;καθεται ήσυχο μέσα την φωλίτσα του... Τι ακριβώς σε ανησυχησε;
 
εχει δικιο η georgina. το προβλημα θα ηταν αν δεν εκανε τιποτα, αδερφακια εχει;
 
εγω παντως απο αυτα που γραφεις μου φαινεται φυσιολογικη συμπεριφορα!
 
Νεοσσός πέθανε και δεν ξέρω το γιατί

Εχτές το μεσημέρι πέθανε ο μόνος νεοσσός που είχα μέσα στην φωλιά αλλά δεν ξέρω απο τί πέθανε..όποιος μπορεί να με βοηθήσει απαντήστε μου...
 
ηταν 13 ημερών αλλά από τι έβλεπα το ταϊζαν οι γονείς του... Μήπως δεν επηζήσαν απο την ζέστη;
 
Ηταν 13 ημερών, το ένα το ποδαράκι του ήταν μαζεμένο, και τα φτερά του ήταν κολλημένα είχε κάποια αρρώστια;
 
Δημητρα μπορει να πεθανε απ την ζεστη η μπορει απο απροσεξια, να το τραυματισαν οι γονεις του... Εκτος αν ειχε και αλλους νεοσσους μεσα στην φωλια που ηταν κανενα ψοφιο και το κολλησε ψειρες!
 
Back
Top