Αναπαραγωγή Πρόβλημα στην αναπαραγωγή κοκατίλ

kwnstantina

PB Member
Εγγραφή
24 Μαϊ 2009
Μηνύματα
258
Πόλη
Κίσσαμος
Καλημέρα παιδιά... Έχουμε τα κοκατιλ μας 6 μήνες περίπου και όλον αυτό τον καιρό τα βλέπουμε να φιλιούνται, να καθαρίζονται και να πετάνε μαζί... Σαν κανονικό ζευγάρι δηλαδή. 🙂 Το μόνο πρόβλημα είναι ότι ενώ ο αρσενικός κάνει προσπάθιες να ζευγαρώσουν και της τραγουδάει, η πουλάδα μας δεν θέλει...☹ Και λέω γω τώρα, μήπως είναι απλά φίλοι; Ή μήπως φταίει η φωλιά που είναι λίγο μικρή;
 
Τους εχεις κανει διατροφικη προετοιμασια; Αν ναι ποια;

Τα βλεπεις να ζευγαρωνουν; Η φωλια ποσο μικρη ειναι;Βαλε μια φωτογραφια της και κυριως απο το ανοιγμα της.

το ενα σου κοκατιλ ειναι λουτινο. Μηπως δεν ειναι θηλυκο;
 
Δεν τους έχω κάνει διατροφική προετιμασία γιατί δεν ήξερα ότι είναι σε φάση αναπαραγωγής... Μόνο σουπιοκόκκαλο τους έχω και θα τους φτιάξω και μια συνταγή αυγοτροφής που είδα... Από βιταμίνες δεν ξέρω ποιες είναι καλες... Έχω πάρει μία (δεν ξέρω αν επιτρέπεται να πω όνομα) που είναι σαν τρίμματα από βράχο και μυρίζει ιώδιο...
Δεν ζευγαρώνουν μόνο ο αρσενικός κάνει προσπάθειες όπως είπα και πριν...
Η φωλιά ειναι 24x17x17
Το λούτινο είναι σίγουρα θηλυκό γιατί μόνο τσιρίζει...
 
Δεν θα μου πει κανείς τι να κάνω... (Ερώτηση είναι αλλά δεν μου μπαίνει το ερωτηματικό, δεν ξέρω γιατί)
 
Μα δεν με ρωτησες κατι.?

Αν εννοεις για τις πολυβιταμινες μπορεις να τις αναφερεις. Εγω προσωπικα χρησιμοποιω της beaphar bogena multi-vit
 
Να μου πεις αν είναι κατάλληλη η φωλιά, τι να τους δίνω για να τα προετοιμάσω... Αλλά δεν ξέρω, μήπως να περιμένω γιατί κάνει πολλή ζεστη τώρα...
Ευχαριστώ για τις βιταμίνες... Θα ψάξω να δω αν έχει κανένα πετ σοπ στα Χανιά...
 
Back
Top