Αναπαραγωγή Πρώτη έξοδός μας από τη φωλιά

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης katerinak
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Σας ευχαριστω πολυ για τα ωραια σας λογια!
Ετσι ακριβως ειναι,ζευγαρωστρα με λεκανη.
 
Σας ευχαριστω πολυ για τα ωραια σας λογια!
Ετσι ακριβως ειναι,ζευγαρωστρα με λεκανη.
Στην οποία όμως η σχάρα δεν είναι αποσπώμενη και για την καθαριότητά της χρειάζεται να βάλεις το χέρι σου μέσα και να μετακινείς το κλουβί. Αν αγοράσεις κάποια στιγμή άλλη, πες μας να σε κατευθύνουμε προς πιο εύχρηστα κλουβιά.
 
Αυτο ειναι αληθεια, ειναι λιγακι δυσκολο να την καθαριζω. Την επομενη θα παρω ζευγαρωστρα με σχαρα, ειναι πιο ευκολο, δεν ειναι;
 
Αυτο ειναι αληθεια, ειναι λιγακι δυσκολο να την καθαριζω. Την επομενη θα παρω ζευγαρωστρα με σχαρα, ειναι πιο ευκολο, δεν ειναι;
Πράγματι είναι πιο εύκολο και γρήγορο. Την επόμενη φορά λοιπόν, αν θα χρειαστείς κλουβί, έχε στο νου σου να περιλαμβάνει αποσπώμενη σχάρα και ταψί (αποσπώμενο και αυτό). Οι ζευγαρώστρες αυτού του τύπου με μήκος 60 εκ, κοστίζουν περίπου 20 ευρώ.
 
Ωραια Γιαννη θα το εχω στο μυαλο μου. Ετσι κι αλλιως αν και εχω παρει καινουριες ζευγαρωστρες, μια-δυο θα παρω ακομη.
Ευχαριστω για τη συμβουλη.:)
 
  • Like
Αντιδράσεις: ianos
Ευχαριστω πολυ Μαρια μου, αν και εχω ενα θεμα με τον ενα νεοσσο μου. Εδω και τρεις μερες ειναι λιγο φουσκωμενος. Ενω και φαγητο τους εχωκαι το καθαρο τους το νερακι και αυγο, αυγοτροφη.. Δεν ξερω τι να πω..☹
 
Ευχαριστω πολυ Μαρια μου, αν και εχω ενα θεμα με τον ενα νεοσσο μου. Εδω και τρεις μερες ειναι λιγο φουσκωμενος. Ενω και φαγητο τους εχωκαι το καθαρο τους το νερακι και αυγο, αυγοτροφη.. Δεν ξερω τι να πω..☹
Θα σου έλεγα να τον πιάσεις και αυτόν και το αδερφάκι του και να ψηλαφίσεις συγκριτικά την καρίνα (στήθος) τους, για να δεις μήπως το πουλάκι είναι αδύνατο.
 
Back
Top