Αναπαραγωγή Πρώτη γέννα στέφθηκε με επιτυχία!

Εγγραφή
5 Μαρ 2015
Μηνύματα
182
Πόλη
Θεσσαλονίκη
Επιτέλους σήμερα κλαρωσε και ο 2ος νεοσσος. Όλα πήγαν καλά με την πολύτιμη βοήθεια σας.
Τώρα πάμε για δεύτερη γέννα. Ήδη σήμερα γεννήθηκε το πρώτο αυγουλακι. Αν το παίρνουμε κάθε μέρα μέχρι το 4 όπου θα τα βάλουμε όλα μαζί για να έχουν ίδια μέρα γέννηση, όμως Δεν τα αντικαθιστούμε με πλαστικά υπάρχει πρόβλημα; Θα τα δεχτεί μετά;
Επίσης διάβασα μεν αλλά άλλο πράγμα η πείρα. Να αφήσω όλη τη φαμίλια μαζί η να βάλω χώρια μάνα και μαζί πατέρας και Μικρά. Ως τώρα και οι δύο τα ταιζουν κανονικά.
 
με το καλο ευχομαι!
γνωμη μου ειναι να χωρισεις τα μικρα γιατι μπορει να ενοχλουν την καναρα, να μπαινουν στην φωλια της και να σπασουν τα αυγα. Τα δικα μου ετσι καναν περσι κι εχασα 3 αυγα ετσι... Τωρα αν ο πατερας ταιζει αστον με τα μικρα. Τα δικα μου δεν τα ταιζε κ τον ειχα χωρια για να μην τα τσιμπησει!
 
Αν το παίρνουμε κάθε μέρα μέχρι το 4 όπου θα τα βάλουμε όλα μαζί για να έχουν ίδια μέρα γέννηση, όμως Δεν τα αντικαθιστούμε με πλαστικά υπάρχει πρόβλημα; Θα τα δεχτεί μετά;
Η απουσία του πρώτου αυγού δεν θα φανεί αλλά των υπολοίπων πολύ πιθανό.
Χωρίς να έχεις πλαστικά αυγά ή ομοιώματα αυγών δεν μπορείς να κάνεις αντικατάσταση με ασφάλεια..
Φρόντισε να βρεις πλαστικά για να τελειώσει το πρόβλημα.
 
Back
Top