Αναπαραγωγή Πρώτη φωλιά φέτος

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης dourios
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Αντε με το καλό...

Αν και έχω κάποιοες ενστάσεις όσο αναφορά το κλουβί...

Ελπίζω να πάνε όλα καλά.

ΥΓ
Ο αρσενικός μήπως ξύνεται;
 
Οχι κοιμουνται... αγορασα 4 ζευγαρωστρες και δεν ειχα λεφτα για αλλες ετσι δυο ζευγαρια ειναι σε τετοιο κλουβι... ειναι και αβολο...
 
Οχι κοιμουνται... αγορασα 4 ζευγαρωστρες και δεν ειχα λεφτα για αλλες ετσι δυο ζευγαρια ειναι σε τετοιο κλουβι... ειναι και αβολο...

Nικόλα δεν λέω αν ξύνεται αυτή τη στιγμή... Μιλάω αν ξυνεται κατα την διαρκεια της ημέρας (Εχω τέτοια εντύπωση)

Τεσπα...

Οταν θα κλαρώσουν οι νεοσσοί εδώ είμαστε να τα ξαναπούμε.
 
Δεν κανει να τα μετακινησω ολα μαζι τοτε; Οχι ο αρσενικος δεν ξυνεται καμια φορα γενικα...
 
Καλη συνέχεια! Βασίλη εσύ πέρυσι δεν είχες κάποια τιμπραντο σε τέτοιο δεν βόλευε; Είναι πιο μεγάλα από τις 40 τις μικρές!
 
Να προσθεσω οτι εγω εχω μεγαλωσει και εχω βγαλει πολλα μικρα σε ιδιο ακριβως κλουβι... Βεβαια αλλιως το χειριζεται ο καθενας ελπιζω ολα να πανε καλα...

*εγω ειχα βαλει εξωτερικη φωλια
 
ειναι φαρδουλα μεχρι 4 καναρινια θα τα χωρεσει παραπανω οχι...
 
Καλη συνέχεια! Βασίλη εσύ πέρυσι δεν είχες κάποια τιμπραντο σε τέτοιο δεν βόλευε; Είναι πιο μεγάλα από τις 40 τις μικρές!

Δεν έχω ζευγαρώσει ποτέ σε τέτοιο κλουβάκι. Γιάννη.
 
Ίσως κάμω λάθος Βασίλη με συγχωρείς... Έτσι θυμόμουν ότι είχες βάλει μια φωτο και είχαν πέσει όλοι πάνω σου για το κλουβί.
Πάντως σε μικρά κλουβιά καλύτερα να προτιμούνται εξωτερικές φωλιές.
 
καλυτερα να εχουμε ζευγαρωστρες 60αρες αλλα εαν δεν γινετε αλιως τοτε οπως λεει και ο Γιαννης, τοτε καλυτερα εξωτερικες φωλιες, αλλα θα εχει δευτερη πορτα για να την βαλουμε
 
Ίσως κάμω λάθος Βασίλη με συγχωρείς... Έτσι θυμόμουν ότι είχες βάλει μια φωτο και είχαν πέσει όλοι πάνω σου για το κλουβί.
Πάντως σε μικρά κλουβιά καλύτερα να προτιμούνται εξωτερικές φωλιές.

Πως μ αρέσει να πειράζω τον κόσμο

;)
 
Back
Top