Γενικά Πτηνίατρος στα Χανιά;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Katerina_
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Katerina_

PB Member
Εγγραφή
14 Αυγ 2008
Μηνύματα
140
Πόλη
Χανιά
Καλησπερα σας, ξέρει κανεις καποιο κτηνιατρο στα Χανιά που να εξετάζει και πουλιά;

🙄
 
Kατερινα επιδη και εγω ειχα ψαξει ποιο παλια δεν μπορεσα να βρω καποιον αλλα ξανα κοιτα...

Εσυ γιατι ενδιαφερεσαι;
 
Εχω το μικρουλι τωρα και θα ηθελα καποια στιγμη να μαθω αν είναι αρσενικο 'η θηλυκο.. και επισης αν τυχει κατι να ξερω που θα παω..

🙄
 
Kοιτα και να βρεις δεν νομιζω να κανουν εξετασεις DNA (απο οσο ξερω μονο με τετοια εξεταση μπορεις να καταλαβεις το φυλο στα Lovebirds ( aς με διορθωσει καποιος αν κανω λαθος)...)...

Καλυτερα να απευθυνθεις στο φιο Αλεξανδρο ο οποιος μπορει να σε βηθησει για την εξεταση DNA...
 
Κατερινα εαν ρωτησεις καποιον κτηνιατρο ιδιωτη ισως ξερει να σου συστησει συναδελφο του με γνωσεις για πουλια. 😉

Αναστασια αλλο η ενδοσκοπικη εξεταση (ειναι κατι σαν μικρο χειρουργειο γινεται μια μικρη τομη στο πουλι και βλεπει ο γιατρος τα αναπαραγωγικα του οργανα που ειναι εσωτερικα) και αλλο η εξεταση DNA. :)
 
Νόμιζα ότι ήταν το ίδιο... Ευχαριστώ για την διόρθωση! 🙂
 
Υπάρχει ένας που ξέρει από πουλιά στο Ηράκλειο! Μου τον είχαν συστήσει σε ένα πολύ καλό pet που πήγαινα εκεί όταν σπούδαζα..Αν θυμάμαι σωστά λέγεται Πιπεράκης και είναι στην 62 Μαρτήρων.. Πέφτει μακριά, αλλά αν δεν έχεις άλλη επιλογή.. Κάτι είναι και αυτό..
 
Back
Top