Πώληση Πωλείται κλουβί για παπαγάλο

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Athinag
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Athinag

PB New Member
Εγγραφή
3 Σεπ 2014
Μηνύματα
313
Πόλη
Θεσσαλονίκη
Πωλείται το κλουβί της φωτογραφίας 47*47*66, χρυσά κάγκελα, καφέ πάτος. Φιλοξενούσε μια Green Cheek Conure που πέθανε πριν λίγους μηνες από γεράματα.

Έχει μεγάλο διάκενο οπότε κανει μόνο για μεσαίους προς μεγάλους παπαγάλους (κάνει για κονιουρες πχ, δεν κάνει για princess of Wales λόγο μεγέθους του κεφαλιού και μήκους ουράς). Επίσης σχεδόν όλη η μπροστινή πρόσοψη ανοίγει σαν πόρτα, ιδανικο για να μπαινοβγαίνει ο παπαγάλος και τέλειο για εύκολο καθάρισμα.

Λείπει η σχάρα πατωματος (ακόμα ψάχνω που είναι, ίσως να την βρω και θα την δώσω προφανώς μαζί με το κλουβι)
Η μέσα πατήθρα λόγο χρήσης παρόλο που είναι καθαρισμένη, έχει μερικους λεκέδες αλλά η πατήθρα της οροφής δεν χρησιμοποιήθηκε σχεδόν καθολου. Οι ταιστρες έχουν κιτρινίσει λίγο από τον καιρο αλλά είναι καθαρές.

Επίσης υπάρχουν μερικοί λεκέδες στα κάγκελα από το ψεκασμα που έκανα στο πουλί για μπάνιο με ειδικό σπρέι για παπαγάλους.

Η φωτο είναι από το κλουβί που δίνω αλλά όταν ήταν ολοκαίνουργιο. Οι φθορές που αναφέρω δύσκολα φαίνονται μια την πρώτη ματιά αλλά θέλω να είμαι ειλικρινής με την αγγελία μου.

Το κλουβί αγοράστηκε και χρησιμοποιήθηκε μονο τα τελευταία τρία χρόνια ζωής του πτηνού.

Θεσσαλονίκη
 

Συνημμένα

  • received_575363674518645.webp
    received_575363674518645.webp
    51,3 KB · Προβολές: 74
  • Like
Αντιδράσεις: MARY58
Back
Top