Αναπαραγωγή Πωλούνται φωλιές για άγρια πουλιά;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης mariasar
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

mariasar

PB New Member
Εγγραφή
3 Ιαν 2008
Μηνύματα
4
Πόλη
Αθήνα
Χρόνια πολλά και καλή χρονια σε όλους!
Εγω έχω δεκαοχτούρες! Μου ερέσουν τα ελευθερα πουλιά! Σκεφτομαι να βάλω φωλιές στον κηπο μου να μενουν όποια θέλουν. Έρχονται παρα πολλά και κελαδάνε και καθιμερινά ακουω διαφορετική μουσική! Είναι υπέροχα. Ξερετε αν πωλουνται φωλιές για πουλιά;
 
Καλως ηλθες τισ δεκαοκτουρες τις εχεις σαν τα περιστερια η ειναι αγριες και εσυ απλα τις φροντηζοις
 
Καλη χρονια!
Ειναι ωραια η πραξη σου! (και εγω βαζω στη βεραντα μου φαγητο και νερακι)
Νομιζω στα μεγαλα-κεντρικα πετ υπαρχουν φωλιες.
 
Καλώς ήρθες Μαρία! Χαίρομαι αφάνταστα για την ευγενική σου πράξη!

Δεν γνωρίζω αν υπαρχουν φωλιές έτοιμες στα μαγαζιά, σου απάντησα όμως σε άλλο πόστ δίνοντάς σου κάποιες ιδέες για την κατασκευή φωλιών. Μάλιστα με ενέπνευσες να φτιάξω αυτοσχέδιες φωλίτσες, τις οποίες και θα παρουσιασω σε επόμενο ποστ! Να εισαι καλά!
 
Σας ευχαριστώ όλους σας!

Οι δεκαοχτούρες είναι ελευθερες - αγριες. Ηταν ενα ζευγάρι στην αρχη και φτιάχναν φωλιά στο δέντρο μου. Πηγαίναν διάφορα ξυλάκια και την φτιάξαν μια χαρά! Έκει γέννησαν άλλες 2 δεκαοχτούρες! Ήταν καταπληκτικές! Μεγάλωσαν πολύ μα πολύ γρηγορα, και εμαθαν να πετάνε σε μια με δυο μέρες!

Στον κηπο μου έρχονται και παρα πολλά μικρά πουλάκια με κιτρινο χρώμα στο λαιμό τους και κελαϊδάνε πολύ όμορφα, τι πουλιά λετε να είναι;

Φυσικά προϊόντα & καλλυντικά φτιαγμένα απο τα χεράκια σας
 
Back
Top