ΠΩΛΗΘΗΚΕ Πωλούνται 2 κοκατίλ μαζί με το κλουβί τους

Kleos

PB Member
Εγγραφή
14 Μαρ 2021
Μηνύματα
480
Πόλη
Αθήνα
Καλησπερα, η αγγελία μάλλον αφορά περισσότερο άτομα που ξέρουν να εκπαιδεύουν παπαγάλους και έχουν μια εμπειρία. Εγώ έχω ποσταρει αρκετες φορές εδώ στο φόρουμ για το πώς θα μπορουσα να ημερεψω τα 2 κοκατιλ μου αλλά δεν έχω εμπειρία σε αυτό το κομμάτι, δοκίμασα κάποια πράγματα αλλά δεν πέτυχαν, για αυτό δεν έχει νόημα να τα κρατήσω απλά για βιτρίνα και καλύτερα να πάνε σε κάποιον που ξέρει να τα εκπαιδεύει, εξάλλου και τα δύο είναι μικρά ακόμα σε ηλικία ούτε ενος έτους και είναι πιο εύκολη η εξημέρωση τους σε σχέση όταν είναι πιο μεγαλα. Τα δύο αγοράστηκαν από ένα εισαγωγειο παπαγάλων και διαφόρων ζώων στην Καλλιθέα tropic island λέγεται με πολύ καλές κριτικές, είναι υγιέστατα το γκρίζο είναι αρσενικό ενώ το κιτρινολευκο μας το είπαν για αρσενικό αλλά στην εμφάνιση και στον χαρακτήρα μου μοιάζει για θυληκο μάλλον, δεν τραγουδάει πολύ όπως το γκρίζο που τραγουδάει αρκετά διάφορες μελωδίες. Γενικά το λευκο είναι πιο απόμακρο αν και παιχνιδιάρικο,του αρέσει να παίζει με τα παιχνίδια μέσα στο κλουβί του, ενώ το γκρίζο που ονομάζεται Τιλης παρόλο που και αυτό δεν δέχεται χάδια εκφράζει κάπως την αγάπη του με διάφορους τρόπους, πχ όταν ερχομασταν σπιτι τραγουδούσε, επίσης όταν του μιλάς γλυκά κάποιες φορες τραγουδάει σαν να σου απαντάει και κουνάει την ουρά του, και είναι ιδιαίτερα έξυπνος. Το λευκο έχει και δαχτυλίδι το γκρίζο όμως δεν έχει δεν ξέρω γιατί. Τα δύο παπαγαλάκια θα δοθουν μαζί με το αρκετά μεγάλο κλουβί τους όπως φαίνεται και στις φωτογραφίες, είναι αρκετά μεγάλο που άμα θελησετε κάποια στιγμή μπορείτε να βάλετε και άλλο ένα η αλλά δύο κοκατιλ μεσα δεν υπάρχει θέμα χώρου για τα πουλιά, το οποίο έχει μέσα 2 ταιστρες, 1 πατηθρα, κούνιες-παιχνιδια, και 2 σουπιοκοκκαλα. Επίσης θα δώσω στον αγοραστή όση τροφή έχει απομείνει και κεχρι. Σε αυτοκίνητο στα πίσω καθίσματα το κλουβι χωράει χωρίς πρόβλημα, το δικό μου χωράει και το κλουβί και εμένα δίπλα, όποιος ενδιαφέρεται μου στέλνει προσωπικό μύνημα, η τιμή για όλα είναι 100 ευρώ ελαφρώς συζητισημη και παραλαβή μόνο από τον χώρο μου, βρίσκομαι Αθήνα.
 

Συνημμένα

  • IMG_20210529_124305.webp
    IMG_20210529_124305.webp
    97,1 KB · Προβολές: 92
  • IMG_20210529_124108.webp
    IMG_20210529_124108.webp
    178,8 KB · Προβολές: 84
  • IMG_20210529_123117.webp
    IMG_20210529_123117.webp
    115 KB · Προβολές: 82
  • IMG_20210529_123103.webp
    IMG_20210529_123103.webp
    123,8 KB · Προβολές: 79
Ενημέρωση: τελικά αποφάσισα να κρατήσω το ένα κοκατιλ και πουλάω το λουτινο στην φωτογραφία (το οποίο είναι σίγουρα θυληκο). Της αρέσει να παίζει με τα παιχνίδια μέσα στο κλουβί και είναι πολύ ήσυχη δεν κράζει σχεδόν ποτέ. Το πουλάκι θα δωθεί μαζί με το κλουβί του (φωτογραφίες του κλουβιου είναι πιο πάνω) που είναι πολύ μεγάλο, με σχάρα και με συρταρακι, με τις ταιστρες, ποτηστρα και δύο κούνιες. Τιμή για όλα 45 ευρώ. Επισης όποιος ενδιαφέρεται πωλείται επιπλέον μια φωλιά για μπατζι αγορασμενη από petcity μαζί με πριονίδι στα 50 ευρώ όλα μαζί. Είμαι Αθήνα κοντά στο κέντρο όποιος ενδιαφέρεται inbox.
 

Συνημμένα

  • IMG_20210729_102645.webp
    IMG_20210729_102645.webp
    77,2 KB · Προβολές: 41
Τελευταία επεξεργασία:
Επίσης όποιος δεν επιθυμεί το μεγάλο κλουβί, μπορώ να δώσω το πουλάκι με ένα άλλο στρογγυλό κλουβί μεταφορας στα 40 ευρώ.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Μπορεί να κλείσει η αγγελία μιας και τα πουλάκια χαρίστηκαν σε έναν φίλο
 
Back
Top