Διατροφή Πως δίνουμε την πολυβιταμίνη Vita-Fit

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Touiti2
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Touiti2

PB New Member
Εγγραφή
17 Ιαν 2022
Μηνύματα
142
Πόλη
Ελλάδα
Γεια σας! Λοιπόν το πρώτο καναρίνι μου έφαγαν κάτι άλλα πτηνά και εδώ και δύο μήνες περίπου έχω ένα κόκκινο λιποχρωμικο καναρινάκι! ( δεν βάζει γλώσσα μέσα του χιχιχιχιχ)...Σήμερα πήγα και του πήρα κάτι πολυβιταμινες μια μια μπανιέρα (ανεβάζω φωτό ).Θα ήθελα να μου πείτε πως δίνουμε την βιταμίνη! Ευχαριστώ πολυυυ εκ των προτέρων
 

Συνημμένα

  • vita-fit.webp
    vita-fit.webp
    32,8 KB · Προβολές: 11
Γεια σας! Λοιπόν το πρώτο καναρίνι μου έφαγαν κάτι άλλα πτηνά...
Γεια σου και εσένα...
Αυτό το λύσαμε ή αυτά τα πτηνά θα φάνε και ένα καθαρό και καρδαμομένο καναρίνι;
 
@TZANNSPY Το λύσαμε το λύσαμε .Έβαλα προστατευτικό κλουβί πάνω από το κλουβί του καναρινιου μου (εν ονόματι Κίτσος χαχαχαχαχ) Οπότε για αυτό δεν έχουμε θέμα! Και επίβλεψη πολύ! Και εννοείται βράδυ και όταν φεύγω μέσα!
 
Σήμερα πήγα και του πήρα κάτι πολυβιταμινες
Δεν είναι πολυβιταμίνες, είναι πέτρα ασβεστίου, θα την κρεμάσεις σε ένα σημείο πάνω από μια πατήθρα για να την τσιμπολογάει όποτε θέλει.
μια μπανιέρα
Μπανιέρα καθημερινά πρωινές ώρες για 20-30 λεπτά.
 
Δεν είναι πολυβιταμίνες, είναι πέτρα ασβεστίου, θα την κρεμάσεις σε ένα σημείο πάνω από μια πατήθρα για να την τσιμπολογάει όποτε θέλει
Οκευ! Μάλλον μπερδεύτηκα γιατί ήταν δίπλα δίπλα!χαχαχ.. Χρειάζομαι και από αυτό οπότε τέλεια
 
έχω ένα κόκκινο λιποχρωμικο καναρινάκι!
Να το χαίρεσαι.
Ανέβασε μια φωτογραφία (μέγεθος έως 1Mb).
Τα πουλάκια αν έχουν σωστή διατροφή δεν χρειάζονται ενίσχυση με βιταμίνες και άλλα σκευάσματα.

Μια καλή επώνυμη συσκευασία σπόρων, μια επώνυμη ουδέτερη αυγοτροφή και μια επώνυμη αυγοτροφή για κόκκινα καναρίνια (για την περίοδο της πτερόρροιας) μαζί με λαχανικά (μπόκολο, τριμμένο καρότο, άγρια και άλλα) και λίγα φρούτα (όπως μήλο) θα το καλύψουν πλήρως.
Επίσης ένα ευρύχωρο κλουβί θα του επιτρέψει να γυμνάζεται.
 
@ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ26
Καλημέρα. Η κουβέντα εδώ αφορά άλλο προϊόν

Το παραπάνω link είναι του προϊόντος. Πλήρες και σαφές και περιέχει και σχόλια
 
Καλησπέρα σας μήπως έχετε χρησιμοποιεισει την πολυβιταμινη multi vit Beaphar
Την χρησιμοποιώ αρκετό καιρό μετά από σύσταση γιατρού, με εξαιρετικά αποτελέσματα. Στην διάθεσή σου.
 
  • Like
Αντιδράσεις: ianos
Back
Top