Αναπαραγωγή Πως εξημερωνουμε lovebirds;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης jojo369
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

jojo369

PB New Member
Εγγραφή
1 Οκτ 2009
Μηνύματα
18
Πόλη
Αθήνα
ε παιδια μηπως ξερει καποιος απο το PB πως μπορω να εξειμεροσω τα Lovebird μου; διστυχως ομως δεν μπορο να ξερω την ηλικια τουσ γιατι δεν εχουν δακτυλιδι; 😛
 
αν εχεις 2 ειναι πολυ δυσκολο να τα εξημερωσεις γιατι εχει το ενα το αλλο και δεν σε εχουν τοσο αναγκη για συντροφια.. ενω αν ηταν ενα ειναι πολυ πιο ευκολο... απλα πρεπει να πηγαινεις διπλα στο κλουβι τους με αργες κινησεις... Να τους μιλας ηρεμα... και να τους δινεις καμια λιχουδια απο το χερι σου/// ολο αυτο θελει πολυ υπομονη και επιμονη ισως βγεις απο τα ορια σου ισως ειναι περα απο τα ορια της αντοχη σου και ομως αξιζει τον κοπο θα ανταμιφθεις πολυ με το αποτελεσμα.
 
Ποσο καιρο τα εχεις;Ειναι δυσκολο να εξημερωσεις δυο ενηλικα και αγρια Lovebirds και ιδιαιτερα αφου ειναι και 2 μαζι! Αν ηταν ενα μπορει να ηταν ευκολοτερο. Εγω τα εχω ενα χρονο και δε μπορεσα να τα εξημερωσω! Με εχουν συνηθισεις ομως!
Σου ευχομαι το καλυτερο!
 
διστηχωs δεν ξερω τι ηλικια εχουν αφου δεν εχουν δακτυλιδι και δεν ξερω αν υπαρχει αλλοs τροποs αναγνωρισειs ηληκιαs. μηπωs ξερετε εσειs καποιο;
 
διστηχωs δεν ξερω τι ηλικια εχουν αφου δεν εχουν δακτυλιδι και δεν ξερω αν υπαρχει αλλοs τροποs αναγνωρισειs ηληκιαs. μηπωs ξερετε εσειs καποιο;
οχι δεν γινεται να μαθεις τη ηλικια ειναι αν δεν εχει δαχτυλιδι.
στο μονο που μπορεις να δεις την ηλικια τους ειναι οταν ειναι πολυ μκρα η οταν ειναι πολυ μεγαλα.
 
Back
Top