Γενικά Πως ζυγίζουμε τους παπαγάλους;

PanosBruno

PB New Member
Εγγραφή
14 Αυγ 2022
Μηνύματα
141
Πόλη
Πάτρα
Πως ζυγίζονται οι παπαγάλοι εκτός από το πτυνιατρο, μπορούμε να το κάνουμε και σπίτι αν ναι τι ζυγαριά χρειάζεται?
Από περιέργεια θέλω να μετρήσω τα κιλά στο παπαγάλο μου , (γενικά για το είδος του είναι μεγαλόσωμος) αλλά θέλω έτσι από περιέργεια!!!
 
Πάνο, σε οποιαδήποτε ζυγαριά, που να ζυγίζει γραμμάρια.... πχ αυτές που έχουμε στην κουζίνα για τα γλυκά.... βάλε τον να πατήσει πάνω, και δες τι θα γράψει.... τώρα αν ο παπαγαλος σου είναι πάνω από κιλό, χρησιμοποιησε ζυγαριά ανθρώπων
 
μπορούμε να το κάνουμε και σπίτι αν ναι τι ζυγαριά χρειάζεται?
Ναι μπορούμε και στο σπίτι μας να ζυγίσουμε τους παπαγάλους μας.
Χρειάζεται μία μικρή οικιακή ψηφιακή ζυγαριά κουζίνας (συνήθως ζυγίζουν με ακρίβεια ενός γραμμαρίου, έως ένα κιλό).
Επειδή οι περισσότεροι παπαγάλοι δεν είναι εκπαιδευμένοι να κάθονται πάνω στην ζυγαριά, εάν πρόκειται για μικρό πουλάκι τοποθετούμε εμείς ένα πλαστικό δοχείο πάνω στην ζυγαριά και αφού πάρουμε απόβαρο βάζουμε το παπαγάλο μέσα.
Στο διαδίκτυο υπάρχουν και video για το συγκεκριμένο θέμα.
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Ριξε λιγο κεχρι πανω στη ζυγαρια και αυτος θα παει να φαει. Προφανως και θα αφαιρεσεις τα γραμμαρια απτο κεχρι. Χρειαζεσαι ζυγαρια ακριβειας εννοειται.
 
Back
Top