Φροντίδα Πως θα μάθει το Κοκατιλάκι μου περισσότερα πράγματα

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Mezz
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Mezz

PB New Member
Εγγραφή
19 Μαϊ 2017
Μηνύματα
30
Πόλη
Θάσος
Καλησπέρα και πάλι στην ομάδα εδώ και 2 μέρες έχω πάρει ένα κοκατιλ δεν ξερό το φύλο του αλλά είναι ήμερο τον βγάζω έξω από το κλουβί και πεζή πανό στο παιχνίδι και μαζί μου... όταν του μιλάω με κιτάπια προσπαθεί να στηρίξει τούς ήχους που του κανο αλλά βγάζω κάτι βραχνιασμενες Φωνούλες τι μπορώ να κανο για να μάθη περισσότερα πράγματα εκτός από dna μπορώ να μάθω το φύλο του; Και διάλεξα τον συγκεκριμένο γτ όταν πήγα Ήταν ο μοναδικός που μού κέρδισε τι καρδιά και μού κάνε χαρές!
 
Να κανο μία ακόμα ερώτηση αυτό που ξινετε κ πιραζη τα φτερά του τα πουπουλατου είναι λογικό?
 
Να κανο μία ακόμα ερώτηση αυτό που ξινετε κ πιραζη τα φτερά του τα πουπουλατου είναι λογικό?
Μέχρι ενός σημείου είναι φυσιολογικό στα πλαίσια της καθημερινής περιποίησης του πτερώματός του. Αν αυτό γίνεται επίμονα σα να ξύνεται, πρέπει να προβληματιστείς.
 
Μέχρι ενός σημείου είναι φυσιολογικό στα πλαίσια της καθημερινής περιποίησης του πτερώματός του. Αν αυτό γίνεται επίμονα σα να ξύνεται, πρέπει να προβληματιστείς.
Είναι 2 μόνον και 4 ήμερο μ πε Αυτός που το πήρα ότι τώρα το κανι γτ τα περιπιοιτε και δεύτερον θα αλλάξω τρόφιμα πούπουλα όπως το λένε τέλος πάντων αλλά αυτό που μου κάνει εντύπωση ότι θέλει να βγενη συνέχεια από το κλουβί για να πεζούμε οι να κάθετε στον ώμο μού και να τραγουδάμε...
 
Ναι, περίπου στην ηλικία των 3 μηνών, περνούν την πρώτη τους πτερόρροια και αλλάζουν πτέρωμα. Σ΄αυτή τη φάση είναι λογικό να υπάρχει μεγαλύτερη φαγούρα λόγω των νέων φτερών που σκάνε και φαγουριάζουν όπως οι νέες τρίχες στα γένια. Βλέπεις "καρφάκια" στο πτέρωμα; Τα καλαμάκια των φτερών δηλαδή;
Μην το κρατάς πολλές ώρες έξω, είναι πολύ μικρό και χρειάζεται ύπνο και ξεκούραση. Επίσης μην το φιλάς στο στόμα και μην ασχολείσαι περισσότερο απ' όσο θα μπορείς να ασχολείσαι πάντα μαζί του, γιατί μετά θα αντιμετωπίσεις πρόβλημα, δεν θα μπορείς να αλλάξεις εύκολα το καθεστώς.
Να σου ζήσει, κιόλας!
Που είναι οι φωτογραφίες; 😛
 
Να σας ρωτήσω κάτι ακόμα υπάρχει περίπτωση να αλλάξω χρώμα;
Γενικά χρώμα όχι, ανάλογα το είδος, την μετάλλαξη αν είναι, μπορεί να παρατηρηθούν κάποιες αλλαγές σε λεπτομέρειες.
 
Back
Top