Αναπαραγωγή Πως θα μεγαλώσω ένα budqerigar μόνος μου;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης panos13
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

panos13

PB New Member
Εγγραφή
13 Φεβ 2009
Μηνύματα
2
Πόλη
Αθήνα
Αν μπορεί να μου δώσει κάποιος πληροφορίες για το πως θα μεγαλώσω έναν νεοσσό Budgerigar μόνος μου, δεν θέλω να έχω απώλεια!
 
Καταρχας γραφε με αλληνικους χαρακτηρες. Ειναισ οτυς κανονες του φορουμ.

Το μωρο τι ηλικια εχει;Θα πρεπει να αγορασεις σκονη μειγματος για νεοοσους παπαγαλους. Την αραιωνεις με νερο και την χορηγεις στο πουλι με συρριγα.To εχεις ξαναεπιχειρισει; Αν οχι εγω θα σου λεγα να μην το κανεις. Κανε μια σχετικη αναζητηση στο φορουμ. Θα βρεις πολλα παρομοια θεματα στο φορουμ. Σου παραθετω ενα βιντεακι να δεις πως ταιζονται.


Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Θα ήθελα να σε ρωτήσω γιατί κανεις αυτή την ερώτηση: Εχεις καποιο ζευγάρι που δεν ταίζει; Σκέφτεσαι να αποκτήσεις ένα τοσο μωρό παπαγαλάκι με αγορά; Εχεις ανάλογη εμπειρία;

Δεν θέλω να σε απογοητεύσω, αλλά να ξέρεις πως είναι μεγάλη ευθύνη και πολύ δύσκολη δουλειά. Εχεις τον χρόνο να ταίζεις το νεογέννητο σε τετοια συχνότητα που να μην πεθάνει από ασιτία; Ξερεις την πυκνότητα της τροφής, την θερμοκρασία του μειγματος; Ολα αυτά είναι καθοριστικοί παράγοντες για την βιωσιμότητα των νεοσσών.

Το βιντεάκι του Φωτη δεν είναι και τόσο κατατοπιστικό, αλλά αν το ψαξεις λίγο μπορείς να βρείς ανάλογα βιντεάκια. :)
 
ευχαριστω πολυ

ευχαριστω πολυ για τι βοηθεια:) βρηκα αρκετες πληροφοριες απο ανθρωπο που ξερει.. ευχαριστω πολυ
 
Back
Top